Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wesele się "zwraca"?
Autor Wiadomość
Alma_ 

Wysłany: 2007-10-29, 13:21   

mls, może dlatego, że na mniejszym są tylko najbliżsi, którzy czują się zobowiązani do dużego prezentu, a na większym wychodzi średnio mniej "na gościa"?

ania_es 
...już mężatka :)

Wysłany: 2007-10-29, 13:26   

W ogole mnie sie wydaje ze to cos nie tak chyba jest jak ludzie juz zakladaja ile mniej wiecej im sie zwroci... :roll:
Mozna sie na takich zalozeniach przejechac. Nie lepiej byc mile zaskoczonym..? ;-)

mls 
Gremlin

Wysłany: 2007-10-29, 14:02   

Alma może masz rację :/

Duszka 

Wysłany: 2007-10-29, 14:51   

ania_es, my nie zakladalismy przy organizacji wszystkiego czy i ile nam sie zwroci. Tak wyszlo, ze zwrocilo nam sie ok 3/4. Nie liczylismy na to i przyjelismy to tak, ze byly to po prostu prezenty. Bo jakbym liczyla, ze mi sie cos zwroci to po co robic wesele? Nie wydawalbym tego i mialabym po prostu dla siebie ta kase.

madzia8181 

Wysłany: 2007-10-29, 15:14   

ania_es napisał/a:
cos nie tak chyba jest jak ludzie juz zakladaja ile mniej wiecej im sie zwroci...

Ale tutaj nikt nie zaklada i nie liczy ze czy ile sie zwroci. Poprostu po weselu mozna oszacować ile sie wydalo, a ile sie dostalo.

sebastianfrost 

Wysłany: 2007-11-14, 22:24   Re: Czy wesele się "zwraca"?

Alma_ napisał/a:
Jakkolwiek nie byłoby to kontrowersyjne pytanie ;) zadam je: czy wesele się zwraca?
Wasze się zwróciło?
Zakładacie, że się zwróci?
Myślicie o tym w ogóle w takich kategoriach?

Bardzo przepraszam droga Almo, ale pierwsza odpowiedz jaka mi przychodzi do glowy to taka , ze zwroci sie wesele jak sie zje za duzo i ochla bez opamietania

Alma_ 

Wysłany: 2007-11-14, 22:25   

To odpowiedź podyktowana bogatym doświadczeniem życiowym? ;)

Olaś 
04.10. 2008 r.

Wysłany: 2007-11-14, 22:46   

Przyznam szczerze, ze do tej pory wogóle o tym nie pomyślałam. Ale wydaje mi się, ze wesele zwraca sie dopiero przy bardzo dużej liczbie gości. A to dlatego, że pewne koszty trzeba ponieść tak czy siak. Ja będę miała bardzo kameralne przyjęcie tylko dla najbliższych i przyjaciół, więc na zyski nie mam szans, ale nie o to chodzi w całej tej zabawie

kawu 

Wysłany: 2007-11-15, 21:49   

Olaś napisał/a:
Ale wydaje mi się, ze wesele zwraca sie dopiero przy bardzo dużej liczbie gości. A to dlatego, że pewne koszty trzeba ponieść tak czy siak. Ja będę miała bardzo kameralne przyjęcie tylko dla najbliższych i przyjaciół, więc na zyski nie mam szans, ale nie o to chodzi w całej tej zabawie

no wiec ja tez mialam kameralne przyjecie i totalnie nie myslalam o ew. prezentach, a sie bardzo mile zdziwilismy ;-)

Dostalismy wiecej niz nas caly slub i przyjecie kosztowalo ;-)

From zero to bitch in less than 5 seconds!

dziubutek 

Wysłany: 2007-11-15, 21:55   

no to super... my też właściwie nie możemy narzekać, ale nie zwróciło nam sie w całości. Sukienkę sprzedałam, więc też odzyskałam część

Ale czy liczy się takie rzeczy? Dla każdego jest to wydatek w miarę możliwości i zawsze te możliwości się naciąga na tyle żeby było to bliskie ideału

kawu 

Wysłany: 2007-11-15, 21:57   

dziubutek napisał/a:
Ale czy liczy się takie rzeczy? Dla każdego jest to wydatek w miarę możliwości i zawsze te możliwości się naciąga na tyle żeby było to bliskie ideału

pewnie, ze sie nie liczy :-)

i nie organizuje sie tego dnia dla prezentow ale dlatego by spelnic swoje marzenia :-D

From zero to bitch in less than 5 seconds!

gabro 

Wysłany: 2007-11-23, 12:24   

Nas rozczulili niektórzy goście, którzy przepraszali, że dają tak mało, ale ...

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego , czego pragnie.

essenita 

Wysłany: 2007-11-23, 19:30   

ania_es napisał/a:
Mozna sie na takich zalozeniach przejechac. Nie lepiej byc mile zaskoczonym..?

według mnie nie powinno się o tym myśleć przed weselem, jak się decydujemy juz na taką impreze to trzeba się liczyc ze wydany pieniądz to wydany i już

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2008-05-28, 00:00   

Za wesele płaciliśmy sami i zwróciło się w 85%. Dostaliśmy też książeczkę mieszkaniową więc przy kupnie mieszkania dostaniemy premię gwarancyjną. Jakby to dolliczyć to wyjdzie że nawet "zarobiliśmy" :-D

Dostaliśmy też sporo bardzo przydatnych prezentów na które i tak wydalibyśmy kupę kasy.

Megusia 

Wysłany: 2008-05-28, 08:50   

sauvignon_blanc napisał/a:
Dostaliśmy też książeczkę mieszkaniową więc przy kupnie mieszkania dostaniemy premię gwarancyjną

Sauv, radzę sprawdzić, czy książeczka została wydana przed 23 października 1990 roku. Jeśli nie, to nie przysługuje Wam premia gwarancyjna. My też dostaliśmy książeczkę i to niby założoną zaraz po urodzeniu mojego męża. Niestety, okazało się, że w listopadzie 1990 roku została ona zmieniona na inny typ i wobec tego nie przysługuje nam premia :evil: . Strasznie nas to wkurzyło i zlikwidowaliśmy książeczkę- pieniążki leżały tam jak na lokacie o niskim oprocentowaniu. Nie było sensu wpłacać dalej :-? .

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2008-05-28, 10:16   

Megusia książeczka ma ponad 20 lat i na pewno jest to stary typ więc na pewno przysługuje nam premia. Założyła ją moja babcia i nie zmieniała jej bo wiedziała że zmieniały się zasady :)

gabrycha 

Wysłany: 2008-05-28, 13:26   

Z obliczaniem wartości książeczki jest jakiś dziwny przekręt chyba. Myślałam, że z czasem wartość rośnie, ale u mnie okazało się, że po roku ilość kasy się zmniejszyła. Wściekłam się, bo myślałam, że mam coraz więcej pieniędzy, a tu odwrotnie.

izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2008-05-31, 19:11   

Szczerze powiem, że my też nie myślimy pod kątem tego czy zwróci nam się wesele czy też nie. Na dzień dzisiejszy całe wesele łącznie z poprawinami wyniesie nas około 20tyś i myślę, że maksymalnie połowa tej kwoty nam się zwróci. :arrow: A co do książeczek mieszkaniowych to ja mam swoją do tej pory(miałam ją założoną przez dziadka zaraz po urodzeniu, a więc 25 lat temu) i przez te wszystkie lata jest opłacana(przez ostatnie 2 lata wpłacałam po 200zł miesięcznie bo przeszłam na to niby lepsze oszczędzanie :-/ ). I nie zamierzam wcale z niej rezygnować bo może się przydać(kto wie). Zwłaszcza, że odzyskałam troszkę wiary w sprawiedliwość wygrywając sprawę w sądzie o polisę posagową z PZU(gdzie rok temu przysłali mi, że mam do wypłaty 1400zł, a po sprawie zgarnęłam naprawdę ogromną sumkę, gdyż swojego czasu rodzice wpłacali wysokie składki).

mls 
Gremlin

Wysłany: 2008-06-01, 08:40   

izunia_82 napisał/a:
Zwłaszcza, że odzyskałam troszkę wiary w sprawiedliwość wygrywając sprawę w sądzie o polisę posagową z PZU(gdzie rok temu przysłali mi, że mam do wypłaty 1400zł, a po sprawie zgarnęłam naprawdę ogromną sumkę, gdyż swojego czasu rodzice wpłacali wysokie składki).

U mnie było tak samo :)

Pusiak 
JulkoMama

Wysłany: 2008-06-03, 10:01   

Nam wesele się zwróciło praktycznie w całości, co Nas bardzo zdziwiło (i ucieszyło oczywiście też). Cała kasa poszła w remont mieszkanka :)

Odpowiedz do tematu