Łódzkie Forum Ślubne i Poślubne Strona Główna Łódzkie Forum Ślubne i Poślubne
...trochę inne forum ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczyny - planowane czy z zaskoczenia?
Autor Wiadomość
@Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-01-23, 09:50   Oświadczyny - planowane czy z zaskoczenia?

Czy oświadczyny były dla Was zaskoczeniem, czy spodziwałyście się ich wcześniej? Podejrzewałyście coś, czy może wręcz wybierałyście pierścionek razem z ukochanym?

W naszym przypadku niby coś tam było wspominane (w końcu byliśmy razem już ponad 4 lata, a od 2 razem mieszkaliśmy) i nawet zasugerowałam delikatnie, jaki mam gust, jeśli chodzi o biżuterię ;) ale to było raczej tak na "wszelki wypadek"...

Ł. do końca trzymał mnie w niepewności, "przemycił" pierścionek w bagażu na wakacje i do ostatniej chwili nie podejrzewałam zupełnie nic! Zdecydowanie mnie zaskoczył, ale muszę przyznać, że lubię takie niespodzianki :love:

*misia-misia 
Majkomama :)

Wysłany: 2007-01-23, 10:00   

U nas zaręczyny były planowane. Mąż wszystko sam przygotował na zaręczynową kolację. Ja się tylko przglądałam. I powiem - kolacja była wspaniała - pyszne jedzenie, szampan, romantyczna muzyka. Pierścionka za to nie widziałam. S. wiedział jakie pierścionki mi się podobają ( z jednym kamieniem, najlepiej z większą cyrkonią, lubię delikatne rzeczy)
I sam wybrał sklep i model. :)

Ciril 
Mum of Blue Shark

Wysłany: 2007-01-23, 10:13   

Jak już gdzieś pisałam... u nas było troszkę inaczej...
Były sobie zmówiny... załatwiliśmy salę, zespół, katering... Myślałam, że oświadczy mi się w Mikołajki lub wcześniej w naszą "Miesięcznicę".. On chciał, żebym nic o tym nie wiedziała i żeby było to dla mnie zaskoczeniem.
Było to 24 listopada. Zbierałam nadgodziny w pracy, a później byłam jeszcze umówiona z zespołem na podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki (Mysz był na kursie).
Przyjechał po mnie do tych ludzi i owiedził, że jedziemy coś zjeść.
Mogłam się domyślić jak zmówił wino, tylko my tak często pijemy wino...no i pomiędzy winem a talerzem, w blsku świec (-zki) wyciągnął pudełeczko, otworzył i mi wręczył ze sławnym pytaniem "czy za mnie wyjdziesz".... Ehhh, byłam zaskoczona.
Oficjalne zaręczyny odbyły się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia...

*Agati 

Wysłany: 2007-01-23, 12:24   

U nas było trochę jak u każdej z Was ;-)
Nie widzieliśmy się ponad 4 m-ce. M. był w Anglii. W mailach, sms'ach i rozmowach tel. często wspominaliśmy o slubie i zaręczynach. Bylismy za sobą strasznie stęsknieni :mrgreen:
Jak wrócił to wyjechaliśmy na tydzień w nasze magiczne miejsce na Mazury :buja w oblokach: kochamy to miejsce i jeżdzimy tam co roku. Byłam na 99% pewna, że tam przy blasku księżyca, nad naszym jeziorkiem moje kochanie mi się oświadczy. A tu lipa :-/ M. odreagowywał czas spędzony poza granicami kraju :-(
Oj... jaka ja byłam zawiedziona i smutna :cry: Wtedy już byłam pewna, że zaręczyny nie nastąpią w najbliższym czasie.
Miesiąc później wyjechaliśmy nad morze. Spędzilismy tam super wakacje. A w dzień przed powrotem w końcu udało nam się wstać na wschód słońca ;-)

I właśnie wtedy gdy zachwycałam się pierwszymi promieniami, cudnnym zapachem morza, M. dał mi pierścionek i zapytał czy zostanę jego żoną? :mrgreen: Totalne zaskoczenie, wulkan radości i ogrom łez :lol:

Suelen 
mamusia Natusia

Wysłany: 2007-01-23, 18:06   

Wiedziałam, że kiedyś tam się oświadczy, sama lekko go nakierowywałam na piesrścionek, od tamtego momentu wiele czasu mineło. Ale kiedy to sie stało to było totalne zaskoczenie, przyjechał po mnie po treningu ja ubrana na luzie, zmęczona, czerwona, marząca tylko o kąpieli...wygląd swój oceniam na 2-. Pamietam to był czwartek, a jak wyszedł, wrócił z kwiatami i ukląkł to zabrakło mi słów.

*Agatka 
22.08.09/13

Wysłany: 2007-01-23, 18:10   

Coś tam planowaliśmy ale konkretnej daty nie znałam, a wręcz spodziewałam się że będzie to na wyjeździe nad morze, ale misiek miał plany że będę tak już jako jego narzeczona :-D

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2007-01-23, 19:50   

U nas planowane. Wiedziałam, żę nastąpi to jak przyjedzie dp Polski na urlop w listopadzie. Rozmawialiśmy o tym jeszcze zanim wyjechał. I wiedziałam, że robi kolację. Jako, że tylko w poniedziałek mam zajęcia do 20 to wiedziałam, że to ten dzień. Byłam zaskoczona, że mu się udała i że sam wszystko przygotował. A ma dwie lewe ręce do gotowania. A jak się później dowiedziała, to była tak zestresowany, że zapomniał o kwiatach, ale moja mama mu przypomniała :D Nawet sernik zrobił. No w to to ja już uwierzyc nie mogłam. Mó K. i sernik :haha: ALe wyszedł mu pyszny. Po skończonej kolacji zapytał się dokładnie nie pamietam. bo mówił wiele. Ale nie było to standardowe pytanie. Coś sam wymyślił.
A ja, jako że nie miałam zajęć poszłam do koleżanki i pożyczyłam od niej kieckę. Umalowałam sięi walnęłam sobie fryzurkę. Jak K. po mnie wyszedł to przeszedł koło mnie. Nie poznał mnie :D Więc chyba to ja mu większa niespodziankę zrobiłam :mrgreen:

Kamyk 
Mama Natki i Patki

Wysłany: 2007-01-23, 20:42   

U mnie kopletne zaskoczenie, 30 stycznia 2006 obriniłam tytuł magistra, a 31 stycznia mam urodziny. Mój mąż zaprosił mnie na kolację do Siouxa w urodziny - mieliśmy oblać i "objeść" urodziny i obronę :) Ehh i wtedy mi się oświadczył. A wszystko miał już w knajpce ustawione, kelnera, kelnerke, wybrane wino i juz od południa zcekał tam olbrzymiiiiii bukiet długich, pięknych, czerwonych róż.... a pierścionek? po prostu, jakby czytał w moich myślach. Coś w podobie tego, ale to nie do konca to, bo mój był robiony na zamówienie (mój M. wydrukował z netu parę co mu sie podobało i z każdego wybrał coś, co ma być w tym dla mnie ) :) :

W moim oczko jest większe i bardziej wystający koszyczek i jeszce to łączenie, co spina oczko , w momencie łączenia z obu stron, schodzi delikatnie i jest cieniutkie przy samym oczku 9ale zagmatwałam ) :mrgreen:

Suelen 
mamusia Natusia

Wysłany: 2007-01-23, 21:55   

ale mamy podobne pierścionkie kamyk :mrgreen: Dla poprawienia humoru poczytałam, ale te wszystkie historię są romantyczne i cudowne :buja w oblokach:

coffee 

Wysłany: 2007-01-24, 09:47   

totalne zaskoczenie!!!
podczas remontu :-) panowie zakladali nam drzwi, bylo bialo od pylu w calym mieszkaniu, halas niesamowity a K w pokoiku z kwiatami i pierscionkiem... :-)

Żaneta 
Jestem mamusią

Wysłany: 2007-01-24, 19:06   

Wiedziałam.planowaliśmy

*sylwia 

Wysłany: 2007-01-27, 00:49   

Planowane ;-)

Glos 

Wysłany: 2007-02-15, 10:46   

Z zaskoczenia.
Po tym jak nasz współna przyjaciółka niby przypadkiem w trakcie rozmowy zawiązała mi niktę na palcu zaczęłam coś podejrzewać. I zaczął się istny koszmar oczekiwań - dla mnie i K. Trwał ponad 2 miesiące. :evil:
Wiedziałam, co jest grane, ale nie wiedziałam kiedy, więc jak tylko się u mnie pojawiał w ważniejsze święta (taka piekna okazja do zaręczyn) to wypatrywałam kwiatów i pierścionka, ale... Minęły Święta Bożego Narodzenia - nic, Sylwester - nic, Walentynki - nic :-( Pojechaliśmy na weekend do Krakowa, romantyczna kolacja, ja olśniewająca i idealnie umalowania i znowu nic...
Kompeltnie się nie spodziewałam, żestanie się to w czasie naszej wiztyty w Załęczu po długim i ciężkim dniu zmagań, że będę w wyciągnietym swetrze i zimowej kurtce, opatulona szczelnie szalikiem. Mój K. wyciągnął mnie na powitanie z rzeką (kompeltnie mi się nie chciało) i buchnął w śniegu na kolana. Było romantycznie, ale przede wszystkim wzruszająco i naprawdę z zaszkoczenia.
Miesiąc później przyjaciółka się wypaplała, że pierścionek czekał od Świąt Bożego Narodzenia, ale on się domyślał, że ja się domyślam :-)
Torchę to skomplikowane, ale jest co wspominać.

Olusia 
Mama M i K :)

Wysłany: 2007-02-16, 14:56   

Z zaskoczenia, tzn. wiedziałam że kiedyś będę, ale tego dnia zupełnie się nie spodziewałam.

edys_lu 

Wysłany: 2007-02-16, 16:49   

U nas byly zareczyny najpierw miedzy soba a pozniej planowane przy rodzicach. Oczywiscie rodzice wiedzieli o tych naszych mniej oficjalnych ale dopiero po ofocjalnych zaczeli traktowac wszystko na powaznie...
Te miedzy soba to byly raczej z zasoczenia. Kupilismy piersciobek w wakacje i przy każdej okazji myslalam ze go dostane ( moje imieniny, nasza rocznica). Dostalam na Sylwestra w Zakopanem.

Natomiast zareczyny przy rodzicach odbyly sie w Soplicowie w Dzien Matki, podczas uroczystej kolacji, z kwiatami dla mamy i flaszeczka dla taty :-D
Te drugi planowalismy razem, rodzice Mojego Ukochanego tez o wszystkim wiedzieli i go wspierali, natomiast moi tylko sie domyslali po co tam ida :mrgreen:

Szczęśliwy dzień - 16.08.2008

karolina 

Wysłany: 2007-02-28, 11:34   

U nas bylo totalne zaskoczenie :shock: Niby wiedzialam,ze kiedys mi sie tam oswiadczy i kiedys nawet W. nagadal mi,ze za pol roku wiec juz bardziej liczylam na lipiec a nie na 13-stego stycznia ;-) A tutaj prosze NIESPODZIANKA jak nie wiem co, moja zaskoczona mina :shock: i pytanie: "ale o co chodzi???" no i lzy radosci :mrgreen: A teraz co- przygotowania do slubu i wesela i co najwazniejsze- czeka nas wspolne dluuuugie zycieeeee :serce:

http://kavikka.wrzuta.pl/pliki/6me4fJnCNX/  Studio + Plener

*=MiLi= 
Nelko_i_Ingo_Mama :)

Wysłany: 2007-02-28, 12:46   

Oczywiście, że z zaskoczenia :) zawsze chciałam z zaskoczenia, takie planowane to takie wg mnie trochę nieprawdziwe... tzn... to żadna niespodzianka, nie ma takiego zaskoczenia, wzruszenia... Mój S. oświadczył mi się wtedy gdy w ogóle się tego nie spodziewałam (ha czyli tak jak zawsze chciałam) 22 października 2006 :) 4 listopada zrobiliśmy takie zaręczyny dla rodziców, jakiś obiad kwiaty wódeczka itd :)

Anula

Wysłany: 2007-02-28, 14:20   

Zaręczyny miały być niespodzianką dla mnie, ale nie wyszło 8-) wiedziałam kiedy, nie wiedziałam gdzie, no i pierścionek był wielką tajemnicą :lol:
ehhh to już 2 rok jak jesteśmy zaręczeni :-D

Karolka 

Wysłany: 2007-02-28, 19:16   

U mnie to była niespodzianka. W ogóle się nie spodziewałam, że to będzie akurat w ten dzień. Gadaliśmy o tym i nawet planowaliśmy jakoś w listopadzie, ale I. nic nie wspominał więc jakoś o tym przestałam myśleć, a tu nagle... Tylko niespodzianki nie miałam takiej naprawdę, bo pani się wydała w herabaciarni :-D :-D Ale o tym już pisałam w innym wątku.

mika 

Wysłany: 2007-03-01, 20:01   

U mnie było to zaskoczenie nawet do tego stopnia, że ja nigdy nie myślałam o ślubie pierwsza :lol:

Odpowiedz do tematu