Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kot po godzinach
Autor Wiadomość
Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2010-09-22, 10:04   Kot po godzinach

Jak Wasze koty spędzają czas?

Czym się bawią?
Czy korzystają z kocich "centrów rozrywki" (drapaki, domki budki), maja swoje ulubione zabawki, czy może bawią się wszystkim? ;)

Dostaniemy w kociej wyprawce taki drapak:

I zastanawiam się, gdzie to postawić - czy to musi być miejsce w centrum życia kota (duży pokój?), czy może być bardziej na uboczu?

Gdzie koty spędzają najwięcej czasu?

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-09-22, 10:33   

Alma_, jak znam życie to kot będzie drapał to na co ma ochotę a nie koniecznie drapak!!!!!

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

*kawu 

Wysłany: 2010-09-22, 10:35   

Alma_ napisał/a:
Gdzie koty spędzają najwięcej czasu?

spytaj sie obecnych wlascicieli ;-)

Moja spedza czas tam gdzie ja jestem. Czyli w salonie.

katkrys napisał/a:
jak znam życie to kot będzie drapał to na co ma ochotę a nie koniecznie drapak!!!!!

A tu sie nie zgodze, ale ponownie warto dopytac poprzednich wlascicieli.

From zero to bitch in less than 5 seconds!

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-09-22, 10:40   

kawu, mojej koleżanki kot sobie upodobał kanapę....nie można wykluczyć zatem ze to będzie jednostka indywidualna..koty za zwyczaj robią co chcą!!!!! ;-)

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

*kawu 

Wysłany: 2010-09-22, 10:45   

katkrys napisał/a:
nie można wykluczyć zatem ze to będzie jednostka indywidualna..koty za zwyczaj robią co chcą!!!!!

koty zazwyczaj robia na co im sie pozwoli

Mysle, ze siedmioletnia kicia ma juz wyrobione swoje nawyki, warto po prostu o to wszystko zapytac obecnych Duzych Zuzy

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2010-09-22, 11:12   

katkrys napisał/a:
Alma_, jak znam życie to kot będzie drapał to na co ma ochotę a nie koniecznie drapak!!!!!

Kot drapie wyłącznie drapak, ten konkretny, dlatego też dostajemy drapak w komplecie z kotem ;)

Zastanawiam się, czy drapak powinnam postawić w salonie, czy w sypialni - bo przecież my cały dzień siedzimy w salonie, to nie będzie jej tam smutno samej w sypialni, jak będzie chciała się pobawić w ciągu dnia? (to jest pytanie od mojego męża)

*kawu 

Wysłany: 2010-09-22, 11:29   

Alma_ napisał/a:
Zastanawiam się, czy drapak powinnam postawić w salonie, czy w sypialni - bo przecież my cały dzień siedzimy w salonie, to nie będzie jej tam smutno samej w sypialni, jak będzie chciała się pobawić w ciągu dnia? (to jest pytanie od mojego męża)

Moja ma dwa drapaki. Jeden taki prosty patyk tuz przy miskach, na ktorym sie wyciaga po zjedzeniu, drugi w salonie, ktory drapie w przerwach miedzy szalonym bieganiem jak sie bawi.

Gdzies czytalam, ze kot powinien miec jeden drapak przy miejscu gdzie spi (nasz kota ani razu nie zaszczycila swojego poslania swoja obecnoscia) ale Wasza sypialnia to nie jest dobry pomysl na drapak. Nie chcesz byc budzona o czwartej nad ranem wscieklym drapaniem sznurka ;-)

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2010-09-22, 11:53   

kawu napisał/a:
ale Wasza sypialnia to nie jest dobry pomysl na drapak. Nie chcesz byc budzona o czwartej nad ranem wscieklym drapaniem sznurka ;-)

O, to jest cenna rada!

Co do posłania - nie zawracam sobie głowy, podobno nasz kot niechętnie przyjmuje sugestie w tym zakresie :lol:

Myślę tylko o takim cudeńku na kaloryfer: :lizak:

*Duszka 

Wysłany: 2010-09-22, 11:56   

Naszą drapaki nie interesują, więc tu nie pomogę.

Alma_ napisał/a:
Czym się bawią?

Wszystki tylko nie swoimi zabawkami ;-) Ma kilka zabawek i od czasu do czasu ma na nie fazy (hitem jest tylko jedna biała piłeczka, która zawsze cieszy się zainteresowaniem) i sama wybiera kiedy i czym się bawi (wszystko leży w koszyku i jak ma coś ochotę to idzie po to do koszyka, wyciąga wybraną zabawkę i się bawi :-) ).
A poza tym tu uwielbia bawić się patyczkami do uszu, wacikami, papierkami po cuekierkach, spinkami i wszystkim co leży i nadaje się do kociej zabawy.

*kawu 

Wysłany: 2010-09-22, 11:57   

Alma_ napisał/a:
Myślę tylko o takim cudeńku na kaloryfer

jak chcesz kota na kolanach, to lepiej tego nie kupuj ;-)

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2010-09-22, 12:08   

kawu, dzięki! :D
Masz więcej takich kocich mądrości? Bo ja kompletnie zielona jestem :oops:

*Anek 

Wysłany: 2010-09-22, 15:37   

Drapak proponuję postawic w salonie, i ewentualnie go przenieść jak kot wybierze sobie inne miejsce na niego ;-)

Kieszeń na kota na kaloryfer super!! ale obstawiam że nie będzie w niej spał. Jak już to na kaloryferze... Dlatego proponuję poskładany ręcznik lub mały kocyk do położenia na... Alma, bo najlepiej jest wyciągnąć sie na całą długość kaloryfera :->

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2010-09-22, 15:43   

Jak to - NA kaloryferze? :shock:
Jak ona się tam zmieści? I na takim twardym??

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2010-09-22, 15:49   

Alma_ napisał/a:
Jak ona się tam zmieści?

Kot mieści się wszędzie gdzie chce 8-)

*Duszka 

Wysłany: 2010-09-22, 15:56   

sauvignon_blanc napisał/a:
Kot mieści się wszędzie gdzie chce 8-)

Święte słowa 8-)

Alma_ napisał/a:
Jak to - NA kaloryferze? :shock:

Oj. W sezonie grzewczym to ulubione miejsce do spania. Nawet poduszka pańci nie jest tak fajna jak kaloryfer ;-)

*555 

Wysłany: 2010-09-22, 22:54   

nasz się częstują "zabawkami": w łazience patyczkami do uszu, w salonie długopisami mamy, jeśli leżą luzem i orzechami z koszyka.. to są najfajniejsze zabawki, szczególnie ok. 6 rano :roll: świetne były jeszcze patyczki po lizakach, które specjalnie zostawiałam :)

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2011-03-29, 13:26   

Po półroczny doświadczeniu w mieszkaniu z kotem - kocie zabawki to nuda, bez sensu kompletnie. Dużo ciekawsze są rzeczy nie przeznaczone do zabawy - wszelkie tasiemki, sznureczki... a najfajniejszy ze wszystkiego jest SZCZYPIOREK :mrgreen:

*beatka 

Wysłany: 2011-03-29, 13:32   

U nas najlepszymi ze wszystkich zabawkami sa torebki foliowe. Im bardziej szeleszczace tym lepsze. Minusz chomikuje je gdzies i uzywa wtedy, kiedy ma pewnosc, ze efekt bedzie dostatecznie spektakularny, np. w srodku nocy. ;-)

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2011-03-29, 13:34   

:lol:

Taaak, torebki są niezłe. Fajne są też pudełka :-D

*kawu 

Wysłany: 2011-03-29, 13:41   

u mnie furore robia sznurowki, sznurki, dlugopisy zostawione na stole-wg kotow ich miejsce jest na podlodze, pod kanapa. Pileczki tez sa fajne, ale najfajniejszy jest ogon drugiego kota - tak go dopasc i ucapic, oto ambicje moich futer.... I wlasny cien oczywiscie :-D

Odpowiedz do tematu