Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta Doktora Dukana
Autor Wiadomość
katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-01-27, 09:02   Dieta Doktora Dukana

Czyli inaczej mówiąć dieta proteinowa (białkowa)....
U mnie w pracy zapanowało szaleństwo na punkcie tej diety!
Czy któraś z Was ją stosuje bądź kiedykolwiek miała z nią doczynienia????
Jak w kazdej diecie uważam, ze jest sporo za ale dla mnie też i sporo przeciw!!!
Więcej informacji jest tutaj choć właściwie nie ma oficjalnej strony internetowej....
Mnie podsunęli tę różowo-zieloną książkę która jest w linku...czytam, czytam i zastanawiam się...
Czekam na jakies opinie i rady.....

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2010-01-27, 17:38   

Na tej diecie jest moja pacjentka, startowała ze 140 kilo, straciła już 40, mówi, że bardzo dużo tej diecie zawdzięcza, chudnie, nie chodzi głodna i uniknęła operacji zmniejszenia żołądka , na która była zapisana.
niestety jak opowiada co je, to wiem, że to nie dla mnie- jest na tej diecie od sierpnia chyba, a jeszcze nie może wprowadzać do jadłospisu owoców i warzyw :roll:

milka 

Wysłany: 2010-01-27, 20:19   

Mojej sąsiadki siostra jest na tej diecie, jest już chuda jak szkapa, jak dla mnie za chuda, a kiedyś była mocno puszysta. Wiem, że wcześniej stosowała inne diety, min. south beach, ale z tego co mówiła to ta jej najbardziej odpowiada.
Nie wiem jak z owocami i warzywami, ale mi się wydaje że ona wprowadziła je do diety po krótszym czasie, niż pisze lusia, muszę podpytać, wydaje mi się że po jakimś miesiącu.

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2010-01-28, 07:11   

milka napisał/a:
wydaje że ona wprowadziła je do diety po krótszym czasie
możliwe, że to zależy od kilogramów do zrzucenia, kobitka o której pisze miała ich stracić 70, to pewnie tyle ile wazy sąsiadka ;-)

katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-01-28, 12:18   

czytam tę ksiązke i cały czas się zastanawiam....na pewno skorzystam z niej i będę jadła otręby owsiane i dziś zrobię z nich placki wg przepisu ale jakoś nie mogę sie do tej fazy I przekonać....10 dni jedzenia samego mięsa i owoców morza oraz chudego nabiału....jakoś nie przemawia to do mnie!!!

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

Darkangel 
In Goth I trust

Wysłany: 2010-01-28, 13:19   

Mnie się to podoba. te kilka dni bez warzyw byłabym w stanie wytrzymać, tym bardziej, że później już można nadrobić bez ograniczeń. Dla mnie dyskwalifikujące są te otręby. Niestety nie mogę ich jeść, bo znów się skończy płukaniem żołądka :roll:

Daria 

Wysłany: 2010-01-29, 12:32   

Ja od stycznia zawziełam sie na Dukana i do dzis straciłam ponad 6 kg :mrgreen: Mobilizacja jest jak cholera ;-)
I nieprawda ze nie mozna jesc warzyw (czytaj uważniej koleżanko) ;-)
A przepisów na posiłki z produktów dozwolonych jest od chol...y :mrgreen: ja polecam, chciałm schudną 5 kg i myslalam ze to potwa miesiacami a z rozpedu minełam wymarzona wage i jakos nie chce mi sie przestac bo jest tak smacznie.
link do forum
http://www.dieta.pl/grupy...rre-dukana.html
i do przepisów
http://www.dieta.pl/grupy...cie-dukana.html

Darkangel 
In Goth I trust

Wysłany: 2010-01-29, 12:45   

Daria napisał/a:
I nieprawda ze nie mozna jesc warzyw (czytaj uważniej koleżanko) ;-)

Jakos rzeczywiście pobieżnie przeleciałam wzrokiem zalecenia, ale byłam przekonana, że w pierwszej fazie jedzenie warzyw jest "mocno obostrzone" ;-)
Zaraz lecę sprawdzić, czego nie doczytałam.

No i sprawdziłam - jednak mojemu czytaniu ze zrozumieniem nie można niczego zarzucić ;-)
W pierwszej fazie nie można jeść warzyw - w myśl zasady, że "to, co na liście jest dozwolone, a to czego nie ma - zabronione"
Lista dla I fazy wygląda następująco:

PRODUKTY DOZWOLONE W NIEOGRANICZONEJ ILOSCI W FAZIE I i W DNIACH CZYSTYCH PROTEIN (PP)

Wolowina : wszystkie czesc pieczone lub grilowane sa dozwolone: stek, filet, poledwica, rostbeef. Nalezy unikac antrykotu z koscia, rozbratla z koscia oraz kawalkow do duszenia i na rosol
Cielecina
Konina z wyjatkiem laty
Podroby watrobka drobiowa, wolowa lub cieleca (watrobka nie dla osob z grupy ryzyka chorob sercowo-naczyniowych ze wzgledu na obfitosc cholesterolu)
Ozor cielecy i jagniecy,
Wszystkie ryby, rowiez wedzone, ryby w konserwach w sosie wlasnym
Surimi,
Jajka
Tofu
Wszystkie skorupiaki i mieczaki
Drob z wyjatkiem kaczki i gesi spozywany bez skory
Krolik
Chuda wedlina (zawartosci tluszczu 2-4%)
Chudy nabial 0%: twarog, jogurty. Nie nalezy przekraczac 1kg spozycia nabialu dziennie. Nalezy wybierac produkty bez zawartosci tluszczu.

Popraw mnie, jeżeli się mylę :kwiat:

Ostatnio zmieniony przez Darkangel 2010-01-29, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  

katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-01-29, 12:47   

ja wczoraj smażyłam placki z otrąb owsianych i wyszły pyyszne!!!!!!
Ja biorę z tej diety dla siebie to co potrzebuję lub co jest dla mnie nowego ale pożytecznego....ponad dwa litry wody to piję "od zawsze" i to bez diety to logiczne przeciez jest!!!!!
Ale otręby owsiane są moim hitowym odkryciem dzięki tej diecie!!!!
Mnie nie chodzi o spadek wagi ale o wysmuklenie ciała a tego nie da się osiągnąc żadną dietą.....tylko trzeba ćiwczyć!!!! I racjonalnie się odżywiać!!!
ja na przykład nienawidze odtłuszczonego mleka i twarogów...dla mnie smakują jak biała woda....całego nabiału używam wysokotłuszczowego...bo dla mnie to akurat dobre tłuszcze...tak samo jak oliwa z pestek winogron...jest dla mnie bezcenne w kuchni!!!! Soli nie stosuję prawie wcale i o ile mogę to zastepuję ją innymi ziołami....Jakoś tak racjonalnie podchodze do jedzenia ale po "swojemu"....I póki co dobrze na tym wychodzę!!!

Daria 

Wysłany: 2010-01-29, 13:32   

*Darkangel, Lusia wypowiedziała sie o całej diecie ze nie wolno warzyw co jak zauwarzyłas i Ty nie jest prawdą. Ba nawet owoce mozna
dIETA SKAŁADA SIE NAPRZEMIENNIE Z PP Czyli samych protein oraz z PW protein i warzyw :kwiat:
teraz chyba jasno dla wszystkich ;-)

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2010-01-29, 15:17   

Daria napisał/a:
Lusia wypowiedziała sie o całej diecie ze nie wolno warzyw

nie o całej, tylko o fazie w której jest Pani ją stosująca, a że faza ta u niej już tyle trwa to myślę , że to kwestia nadmiaru kilogramów, ponieważ lekarz tak zadecydował.

nie czytałam co prawda dokładnie o tej diecie, ale nie lubię takich gdzie zakazują jeść owoców, albo pozwalają zjeść 3 gronka winogrona na dzień ;-) ja rozumiem, że cukier, ale w życiu nie widziałam osoby co przytyła od jabłek , pomarańczy itd.

idę poczytać o dukanie ;-)

555 

Wysłany: 2010-01-31, 20:56   

my mamy zamiar przetestować, na razie nie w 100% ortodoksyjnie, ale na tyle na ile pozwoli nam sytuacja :))

Darkangel 
In Goth I trust

Wysłany: 2010-02-01, 11:37   

Ja właśnie testuję. Z tym tylko minusem, że nie zaryzykowałam tych otrąb. Poza tym szczegółem - stosuję fazę I.
Póki co, efekty uboczne opisane przez autora diety dotyczą mnie w zasadzie dokładnie co do punktu. Jestem trochę osłabiona i odczuwam suchość w ustach. Dziś trzeci dzień, spadku wagi na razie nie zarejestrowałam. Poczekam jeszcze 3-4 dni, jeżeli nie będzie efektów, to w fazę II wcale nie będę wchodzić.

Szpilka 

Wysłany: 2010-02-01, 16:58   

dziewczyny te otreby to mozna w fazie I? i jakie maja byc:owsiane, pszenne, zytnie? i w jakiej formie mozna je jesc?

katkrys, podaj przepis na placki, pliss :)

Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają :)
:)

katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-02-02, 09:07   

Nawet trzeba w fazie pierwszej jeść otręby owsiane...i potem już cały czas...
Otręby owsiane składają się z błonnika rozpuszczalnego. Błonnik ten jest wyjątkowo cenny z dietetycznego punktu widzenia, ponieważ:

* Pobudza wydzielanie żółci do przewodu pokarmowego,
* Absorbuje cholesterol i w ten sposób zmniejsza jego przyswajalność z przewodu pokarmowego, przyczyniając się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Równocześnie zwiększa się też we krwi udział frakcji lipoproteid o wysokiej gęstości (HDL)
* Wiąże jony sodu obniżając ciśnienie tętnicze krwi,
* Powoduje spowolnienie wchłaniania glukozy i co w rezultacie prowadzi do obniżenia poziomu cukru we krwi,
* Tworzy korzystne podłoże dla rozwoju pożądanej flory bakteryjnej w jelicie grubym
* Obecność błonnika w przewodzie pokarmowym powoduje zwiększenie objętości pożywienia bez podwyższania jego wartości energetycznej, zaspokaja uczucie łaknienia przez dokładniejsze wypełnienie treści żołądka.
* Poza tym błonnik absorbuje z żywności i zapobiega przyswajaniu przez organizm różnych substancji szkodliwych dla zdrowia, takich jak np. metale ciężkie.

Wartość odżywcza w 100g produktu
Wartość energetyczna 1417 kJ/335 kcal
Białko
17,3 g
Tłuszcz
7,0 g
Węglowodany
50,8 g
Błonnik
15,4 g
Tiamina (wit. B1)
1,2 mg (86%)*
Fosfor
734 mg (925%)*
Żelazo
5,4 mg (39%)*
Magnez
235 mg (78%)*
Cynk
3,1 mg (21%)*
*% zalecanego dziennego spożycia

A trzeba je jeść bo jak organizm trawi białka to się wydziela dużo toksyn a otręby je wydalają i poz tym są miotełką (tak jest w książce napisane) dla jelit...i naprawdę działają rewelacyjnie....no i podobno mogą byc zaparcia w Fazie Iej...a one je eliminują!!!!
Ja normalnie na łyżkę biorę i wodą popijam.....
Tylko w I szej fazie można nie więcej niż 1łyżkę (później w kolejnych fazach sie zwiększa ich ilość) dziennie i to rano trzeba....nie są w ogóle drogie a działają wspaniale (ok 2zł za 500gr) :shock:

Placki Dukana dla Szpilki:
1 łyż. otrąb pszennych + 2 łyż. otrąb owsianych + 1 łyżka serka homogenizowanego + 1 jajko> tylko to jest ilość tak na 4takie placki ja robię z większej ilości żeby było na kilka dni czyli ja biorę 5łyżek otrąb owsianych+5 łyżek pszennych+5 jajek i cały serek....to na patelnię beztłuszczową najlepiej jak masz tak jak placki ziemniaczane nakładasz i się smażą...a rano jak zjadasz takiego placuszka do kawy to do 13ej jesteś syta!!!! :mrgreen:
Jak coś to służę pomocą póki książkę mam jeszcze!!!

Darkangel 
In Goth I trust

Wysłany: 2010-02-02, 09:30   

Fajny ten przepis - aż ślinka cieknie :-) Szkoda, że nie istnieją otręby bezglutenowe :roll:

Aaaa, zapomniałam dodać. Dziś czwarty dzień z jednym małym grzeszkiem :oops: (plasterek żółtego sera)
Wczoraj na wadze spadku nie było, ale dziś rano ewidentnie miałam luźniejsze spodnie :mrgreen: Chyba zaczyna działać.

Madzik 
nauczona :)

Wysłany: 2010-02-02, 13:24   

ja staram się wprowadzać zasady ale całościowo nie zastosowałam miałam zamiar od wczoraj ale chyba zacznę tak na dobre od przyszłego tygodnia bo po pierwsze jestem chora a dieta raczej nie sprzyja zdrowieniu, a po drugie nie mam otrębów :-P kolejnych wymówek brak, najbardziej przeraża mnie brak owoców :-/ bo te 5 dni bez warzyw dam radę wytrzymać ale owocki musiałabym odstawić na jakieś 3 miesiące sądzę, a to nierealne :roll: chyba, że schudnę szybciej bo w 3 fazie można jeść jedną porcję dziennie prawda??? a meridia już nie pomoże niestety :-|

katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-02-02, 14:32   

Madzik napisał/a:
a meridia już nie pomoże niestety

oj daj spokój to jest świństwo...które więcej złego powoduje niż dobrego w organiźmie....

Madzik dla Ciebie takie małe podsumowanie fazy Ie

W tym okresie trwającym id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podlega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .
Oprócz tego łyżka otrąb owsianych dziennie....plus rano jak się nie jest sytym to placki owsiane można pogryzać!!!!!!!!!
No i trzeba pić bardzo dużo wody mineralnej!!!!!!!!

Szpilka 

Wysłany: 2010-02-02, 18:56   

katkrys, dzieki za przepis.. ja mam ta pierwsza ksiazke Dukana i tam jest malo przepisow, ale jak masz jakies ciekawe na sniadanie to podaj, bo ja nie mam pomyslu :-/

Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają :)
:)

katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-02-02, 19:00   

Szpilka, napiszę Ci jutro z pracy bo w szafie książkę w biurze trzymam!

Odpowiedz do tematu