Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za zdjęcia?
Autor Wiadomość
*kawu 

Wysłany: 2009-01-11, 01:55   

Myszka_D napisał/a:

kontaktowałam się z fotografem i niestety ceny zabójcze aż mój Ł chce chyba zrezygnować z niego :ryk: tak żeby super było to potrzeba ok 4400 masakra
ja sama nie wiem co zrobić bo przecież to jest pamiątka na całe życie. musimy to szyciutko ale dobrze przemyśleć.

ktos chyba oszalal :roll: prawie piec tysiecy za zdjecia???

idealny przyklad zabojczych cen uslug zwiazanych ze slubem :roll:

Myszka_D, da sie taniej. I nadal moze byc
Myszka_D napisał/a:
tak żeby super było

From zero to bitch in less than 5 seconds!

*Olaś 
04.10. 2008 r.

Wysłany: 2009-01-11, 02:59   

kawu napisał/a:
ktos chyba oszalal prawie piec tysiecy za zdjecia???

idealny przyklad zabojczych cen uslug zwiazanych ze slubem

Też uważam, że to lekka przesada. Ja rozumiem, że pamiatka na całe życie, że super jakość i że za jakość właśnie się płaci ale bez przesady :!:

Myszka_D 
się doczekałam :):)

Wysłany: 2009-01-11, 03:59   

dziewczyny, fotograf ten jak się dowiedział co myślimy z Ł na ten temat napisał mi bardzo ciepłego maila, tłumacząc skąd się biorą takie ceny. ja nie mam do niego pretensji. rozumiem. każdy musi z czegoś żyć. a przecież od cen które płacą pary młode odprowadza się kilka podatków no i zus. ale to jest koszt profesjonalnego fotografika. coś za coś. ostatnio pojawił się pewien pomysł ale napiszę o tym jak przedyskutuję z fotografem ;-)

*kawu 

Wysłany: 2009-01-11, 11:17   

Myszka_D, kazdy fotograf POWINIEN odprowadzac podatek i ZUS, wiec to na pewno nie ma wplywu na ta konkretna, bardzo wysoka cene. Ja zaplacilam ulamek Twojego ewentualnego kosztu a ze zdjec jestem BARDZO zadowolona.

Mysle, ze w tym konkretnym przypadku placicie nie tylko za zdjecia ale i nazwisko...fotografa....

Zycze dobrych decyzji ;-)

*Ancia 
w nowej roli :)

Wysłany: 2009-01-11, 11:21   

kawu napisał/a:
a ze zdjec jestem BARDZO zadowolona.

to zależy kto czego szuka :)
Wasze zdjęcia są zupełnie inne.

*kawu 

Wysłany: 2009-01-11, 11:25   

no wlasnie, nie sa takie jak wszystkie od Waszego fotografa ;-)

zreszta, zawsze myslalam, ze chodzi o to, by uchwycic chwile i szczescie a nie miec zdjecia od konkretnej osoby :-D no ale ja widac, nie to sie liczy

*Ancia 

Wysłany: 2009-01-11, 11:37   

kawu, mocno przeinaczasz temat. Jakoś nie zauważyłam ,żeby sesje "naszego fotografa" były do siebie podobne. Wręcz przeciwnie! Te co widziałam znacznie różniły się od siebie. I nie chodzi o nazwisko, ale o technikę, styl fotografowania i obróbki zdjęć, umiejętność uchwycenia chwili, umiejętność opowiedzenia czegoś poprzez zdjecia i stworzenia "małych dzieł sztuki". Jedni wolą fotografię reportażową, zdjecia "satue". Inni chcą konkretny styl zdjęć. Nie mówię, że którakolwiek droga jest lepsza lub gorsza. Są różne poziomy wtajemniczenia w warsztat, fotografowia pracują na różnym sprzęcie (to też kosztuje), jedni oddają zdjecia, jak je zrobili, inni jeszcze długo pracują nad kolorami, kontrastem i milionem innych rzeczy, o których nie mamy pojęcia.
Każdy wybiera to, na czym mu zależy.. Nie neguję piękna Waszych zdjeć, jak najbardziej oddają chwile Waszego szczęścia!! Jednak ja osobiście chciałam od zdjęć coś więcej, miałam inną wizję. Niezależnie, czy robiłby to ten, czy inny fotograf... Liczy się warsztat. I tym warsztatem pracuje się na markę, czyli tutaj na swoje nazwisko. Takie są prawa rynku ;)

*kawu 

Wysłany: 2009-01-11, 11:44   

Ancia, spoko, ja wole siebie na zdjeciu niz
Ancia napisał/a:
technikę, styl fotografowania i obróbki zdjęć
:-) Taka jestem nietredi ;-)

Prawda jest taka, ze fotograf sobie zyczy tyle, ile panny mlode sa chetne zaplacic. Za dwa lata cena zatem moze wzrosnac i do 10tys... ;-) I pewnie chetne i tak sie znajda ;-)

*Duszka 

Wysłany: 2009-01-11, 11:46   

Mysle, ze niezaleznie o czym bysmy tu dyskutowaly to zawsze bedzie tak samo. Czy to fotograf, zespol, kamerzysta, sala, suknia, fryzura, makijaz... beda kosztowac tyle ile para mloda bedzie sklonna zaplacic.

*Ancia 

Wysłany: 2009-01-11, 12:10   

Cytat:
Ancia, spoko, ja wole siebie na zdjeciu niz
Ancia napisał/a:
technikę, styl fotografowania i obróbki zdjęć
:-) Taka jestem nietredi ;-)

nie uważam, ażebym nie była sobą na naszych zdjęciach. Tyle, że jestem inna od Ciebie i co innego w zdjęciach mi się podoba... I o to chodzi w wyborze fotografa!

Z resztą była jakis czas temu dyskusja o robieniu kariery w Polsce i oburzałyście się, ze i u nas można się rozwijać i zarabiać, tylko trzeba chcieć. No to jest przykład... Chcenia i ciężkiej pracy. Nie wiem co w tym złego, jeśli kogoś nie stać, to szuka usług na miarę swoich możliwości i tyle.

*kawu 

Wysłany: 2009-01-11, 12:22   

Ancia napisał/a:
jeśli kogoś nie stać

albo raczej jesli ktos ma wystarczajaco duzo zdrowego rozsadku, by sie na taka cene nie zgodzic

*carrie 

Wysłany: 2009-01-11, 12:40   

Pewnie Władzia zaraz tu posprząta :-)
Nie wydaje mi się, że o zdrowy rozsądek tu chodzi, każdemu na czym innym zależy; jedna chce mieć sukienkę i okazuje sie ze kosztuje 10tys, inni stawiaja na dekoracje i wychodzi, ze bedzie kosztowac 5tys, a kto inny wybiera tego a nie innego fotografa. Czy nalezy ktorakolwiek z tych decyzji potepiac? Nie wydaje mi sie. Kazdy zarządza swoimi finansami jak uwaza.
Dyskusja odnosnie stylu zdjec wydaje mi sie bezcelowa, bo kazdy ma inne oczekiwania/gust i nie ma sensu zastanawiac sie czyje zdjecia sa ladniejsze, bardziej nastrojowe, lepsze itp. sa INNE i na pewno piekne, a najwazniejsze, zeby podobaly sie parze mlodej, bo to ich pamiatka i oni za to placa.
Myszko trzymam kciuki za podjęcie najlepszej <dla Was> decyzji :-)

*Ancia 

Wysłany: 2009-01-11, 13:05   

kawu napisał/a:
albo raczej jesli ktos ma wystarczajaco duzo zdrowego rozsadku, by sie na taka cene nie zgodzic

no to niech szuka czegoś innego. Na szczęście Kawu ty to już masz za sobą ;)

*Szpilka 

Wysłany: 2009-01-11, 15:37   

ja przepraszam ale napisze ciut nie w temacie.. ostatnio tak myslalam ze zadnego "dymu" dawno nie bylo na forum :mrgreen: - nie potepiajcie mnie za to :oops:

Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają :)
:)

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2009-01-11, 16:49   

kawu napisał/a:
Ja zaplacilam ulamek Twojego ewentualnego kosztu a ze zdjeć jestem BARDZO zadowolona.

Kawu zapłaciłaś ułamek tej ceny w 2007 roku ;-)
Ile teraz bierze osoba która robiła CI zdjęcia? Nie wierzę że tyle samo i że ceny na 2010 też pozostaną bez zmian.

Z tego co wiem ceny u TEGO fotografa również były inne w 2007.
To jak pisanie " a ja w 2002 czy 2003" płaciłam 80 zł za sale z jedzeniem a teraz chcą 190 chyba poszaleli" Może i poszaleli ale takie są prawa ryku-ceny za wszystko idą w górę i my możemy się co najwyżej cieszyć że załapałyśmy się na niższe ceny niż są teraz 8-)

*kawu 

Wysłany: 2009-01-11, 16:59   

sauvignon_blanc napisał/a:
Ile teraz bierze osoba która robiła CI zdjęcia?

na pewno wiecej, ale i tak maksymalnie polowe ceny tu cytowanej

Dziewczyny, oczywiscie, o gustach sie nie dyskutuje, jednak to sa TYLKO zdjecia. A ceny... coz... mamy tu watek o cenach slubnych i kazda tam narzekala, ze sa jak z kosmosu. Dziwi mnie, ze tu juz opinie sa takie inne :-D

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2009-01-11, 17:06   

kawu napisał/a:
na pewno wiecej, ale i tak maksymalnie polowe ceny tu cytowanej

Kawu wybacz ale TEN fotograf jest wśród 10 najlepszych fotografów w Polsce (wybierają inni fotografowie a nie zadowolone ze swojego wyglądu panny młode ;) )

Osoby która robiła Twoje zdjęcia nie ma w tym rankingu (jest 50 miejsc)

Wybacz, ale chociażby to świadczy o różnicach w cenach.

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2009-01-11, 17:10   

oto link do rankingu żeby nie było że sobie wymyśliłam 8-)

RANKING

szczako 

Wysłany: 2009-01-11, 17:19   

Duszka napisał/a:
niezaleznie o czym bysmy tu dyskutowaly to zawsze bedzie tak samo. Czy to fotograf, zespol, kamerzysta, sala, suknia, fryzura, makijaz... beda kosztowac tyle ile para mloda bedzie sklonna zaplacic.

Dokładnie.

Dla mnie 4400 za zdjęcia to dużo. Nawet u najlepszego fotografa.
Jeżeli komuś zależy bardzo-bardzo, to myślę, że cena schodzi na drugi plan.

*Szpilka 

Wysłany: 2009-01-11, 17:21   

zaraz mi sie pewnie oberwie, ale mam nadzieje ze chociaz jedna osoba zrozumie na tym forum, ze moge miec swoje zdanie..

juz sie boje :tomat:

ale zdjecia Zbycha rzeczywiscie sa dosc podobne..

Zbychu nie gniewaj sie.. ale tak mysle.. a laikiem jestem, ale to wlasnie do laika maja przemawiac. Nie mowie ze sa zle, bo maja swoj urok.

i prosze mnie nie linczowac za wypowiedz bo bede :kolty: :kolty:

a co trzeba sie bronic zeby przezyc.. :mrgreen:

Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają :)
:)

Odpowiedz do tematu