Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nescafe Dolce Gusto
Autor Wiadomość
Ancia 
w nowej roli :)

Wysłany: 2008-10-26, 13:39   Nescafe Dolce Gusto

Próbowaliście już?? Wygląda fajnie :)
sam ekspres nie jest drogi (ok 450-500zł na allegro z zestawem początkowym kaw). Ekspresy są w różnych kolorach no i renomowanej marku KRUPS. Naboje wychodzą drożej, w zależnosci od rodzaju kawy 1,5 - 2,4 zł za porcję. Ale jeśli kawa wychodzi jak w dobrej włoskiej kawiarence, to jestem w stanie się skusić :P

co wy na to?

Dolce Gusto to nowy, unikalny system, pozwalający przygotować perfekcyjne kawy a także inne gorące napoje w prosty i szybki sposób.
Ekspres ciśnieniowy Dolce Gusto działa wyłącznie na kapsułki Nescafe. Dzięki specjalnej technologii maszyna sama dobiera
odpowiednie ciśnienie do rodzaju parzonego napoju, tak by zapewnić kremową gładkość kawy, moc espresso, puszyste cappuccino,
idealny smak i wygląd latte macchiato oraz aksamitną w smaku gorącą czekoladę. W każdej kapsułce Nescafe znajduje się najwyższej
akości kawa mielona ze 100% ziaren Arabiki a do kaw Latte Macchiato oraz Cappuccino dodawane jest wyłącznie pełne mleko.
Dolce Gusto jest niezwykle proste i wygodne w użyciu i pozwala cieszyć się smakiem kawy takiej jak z kawiarni we własnym domu.

kawu 

Wysłany: 2008-10-26, 13:46   

Ancia napisał/a:
renomowanej marku KRUPS

czy ta marka jest taka renomowana, to bym sie spierala :-?

Znam Nescafe Dolce Gusto, kolejny nowy gadzet zeby zwiekszyc sprzedaz. Osobiscie polecalabym raczej dobry ekspres cisnieniowy.

From zero to bitch in less than 5 seconds!

Ancia 

Wysłany: 2008-10-26, 13:56   

kawu napisał/a:

Znam Nescafe Dolce Gusto, kolejny nowy gadzet zeby zwiekszyc sprzedaz.

a próbowałaś kawy?

kawu 

Wysłany: 2008-10-26, 14:00   

Probowalam. Wole kawe z ekspresu cisnieniowego, niz takie 'wynalazki'.

Ale o gustach sie nie dyskutuje ;-)

Takie pseudoekspresy to troche (wiem, przesadzam!!) kojarza mi sie z kawa cappuccino w proszku.... Niewiele ma to wspolnego z prawdziwa kawa..

Ancia 

Wysłany: 2008-10-26, 14:03   

chciałabym spróbować takiej kawy.
My do tej pory mieliśmy ekspres ciśnieniowy Lavazza na naboje, taki używany w knajpach. Kawa była rewelacyjna!

kawu 

Wysłany: 2008-10-26, 14:08   

Ancia, moze w sklepach AGD beda degustacje? Ewentualnie w sklepach spozywczych sprzedajacych te naboje?

W UK byly takie degustacje gdy wprowadzali to na rynek.

Ancia 

Wysłany: 2008-10-26, 14:10   

kawu, będę się rozglądać, dzięki :) :)

coffee 

Wysłany: 2008-10-27, 09:43   

ostatnio była degustacja w Media Markt, jak dla mnie bez rewelacji

Ancia 

Wysłany: 2008-10-27, 09:48   

coffee,

dzięki za opinię. Jakiej kawy próbowalaś?

coffee 

Wysłany: 2008-10-27, 09:52   

chciałam latte, ale mialam wybór tylko miedzy espresso i cappuccino
wybralam cappuccino i nie zachwyciła mnie

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2008-10-27, 10:18   

jeśli chodzi o dobra kawę to z takiego ekspresu raczej sie nie napijesz... tzn kwestia gustu jaka kawę się lubi...
kawu napisał/a:
Takie pseudoekspresy to troche (wiem, przesadzam!!) kojarza mi sie z kawa cappuccino w proszku...
dokładnie1 jeżeli ktos lubi tego typu napoje... to wtedy Dolce Gusto jest ok. a że w kawiarniach takie robia hmm sa kawiarnie i "kawiarnie" jak chcesz ekspres z prawdziwego zdarzenia to polecam Gaggia na początek baby twin. sporo mozna na ten temat poczytać na portalu caffe prego, tam wypowiadają sie bariści.

[ Dodano: 2008-10-27, 10:24 ]
a takie pytanko jak się same 3 warstwy robią? mleko jest w tej samej kapsułce co kawa? to jak to sie nie miesza :-D serio nie wiem jak to się robi...a cappuccino? równocześnie zaparza się mleko z kawą?

hanusia 

Wysłany: 2008-10-27, 10:24   

może i fajne są te Gaggia ale cenowo :awantura:
to mówicie że z Dolce Gusto kiepska kawka... szkoda bo juz się zastanawiała go kupić.

A może macie jakiś do polecenia ale w rozsądnej cenie

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2008-10-27, 10:34   

gaggia baby dose juz za 1000 zł mozna kupić a biorąc pod uwage fakt , że nie trzeba kupować kapsulek za ok 2 zł na kawe to myślę , że to nie tak drogo.

z tańszych to kolbowy saeco tez bardzo dobry 500 zl

osobiście wole automaty (tez niepochwalane przez fachowców) mam seaco incanto, sam mieli kawę i ubija więc jest zawsze świeża i nie rozsypuję kawy mielonej ładując do kolby , rano bardzo przydatna funkcja ;-) i mam wybór kaw - droższych-tańszych arabica robusta rózne rodzaje palenia... od biedy funkcja zrobienia kawy z sypanej też jest.
dobrze ubija mleko i cappuccino jak znalazł...

Ancia 

Wysłany: 2008-10-27, 10:34   

lusia24 napisał/a:
a takie pytanko jak się same 3 warstwy robią? mleko jest w tej samej kapsułce co kawa? to jak to sie nie miesza :-D serio nie wiem jak to się robi...a cappuccino? równocześnie zaparza się mleko z kawą?

są 2 naboje - jeden z mlekiem, drugi z kawą i wkłada się je razem

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2008-10-27, 10:38   

Ancia szczerze to na Twoim miejsu zainwestowalabym na nowe mieszkanko w porządny ekspres jeżeli lubicie kawy dobrej sie napić , a jeżeli pijecie sporo to radzilabym na normalną kawę , naprawde masz wybór , a kawy bardzo od siebie się różnią i możesz potestować jak Ci najbardziej leży a tu masz kapsułkę i się ciesz.. piszą że arabica ... ale jaka???

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2008-10-27, 10:38   

ekspres Gaggia ma moja teściowa i powiem Wam, że mnie nie powaliła kawa z niego
niestety z żadnego domowego nie wychodzi taka kawa jak w kafejce
nie wiem w czym tkwi problem... :roll:

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2008-10-27, 10:40   

w ciśnieniu , te domowe tak naprawde maja za wysokie ciśnienie... i w rodzaju kawy... ekspres to tylko przyrząd , i nawet najlepszy na świecie kawiarniany ekspres nie zrobi dobrej kawy z kiepskiego ziarna...

Ancia 

Wysłany: 2008-10-27, 10:42   

lusia24,

kawy ja często nie piję, podoba mi się tutaj sposób parzenia latte no i czekolady, bo jeśli piję to raczej te.
Dobrego ekspresu, tzn za 3 tyś, to aktualnie kupować nie zamierzam... Rodzice mają Saeco, owszem kawa dobra jest. Jednak do zrobienia latte, czy Cappuccino trzeba się pobawić. A czekolady w tym nie zrobisz.

To właśnie mi się spodobało w tym Nescafe, ale nie kupię dopóki nie wypróbuję jak to smakuje.

lusia24 
lusia24

Wysłany: 2008-10-27, 10:47   

no wlaśnie Ancia o oczekiwania mi chodzi , jeśli lubisz czekoladę ( w sumie teraz i tak z kawą szaleć nie możesz) i podoba Ci się Dolce itd. to kupuj z pełlną świadomością wyboru a jak kupisz to naboje w Niemczech wychodzą po 98 gr i lepiej w necie kupić niemieckie
Ancia napisał/a:
Jednak do zrobienia latte, czy Cappuccino trzeba się pobawić.
i to lubię... serduszka , rozetki, spienianie... ;-)

*FifthAvenue 

Wysłany: 2008-10-27, 11:20   

Ja zupełnie nie rozumiem dlaczego tak oszukują ludzi :-/
Włoska kawa to nie ekspres tylko sposób jej przyrządzania. Każda szanująca się włoska knajpka/kawiarnia ma porządny ekspres - i podstawą każdej kawy jest ZAWSZE aromat i odpowiednie ubicie/proporcje.
Zaden ekspres nie zrobi za nas cappuccino ani latte !

Sam ekspres może i fajny, ale po obejrzeniu reklamy w tv nabrałm wielkiej niechęci :-/ pomyślałam sobie, że jest w Polsce cała masa ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia na czym polega zrobienie cappuccino - a wierzą, że jeśli kupią takie cudo będą mogli serwować taką kawę znajomym :-/
Mieszkałam we Włoszech kilka ładnych miesięcy, u znajomych, którzy od wieków z pokolenia na pokolenie prowadzili kawiarnio/pizzerio/lodziarnię w toskanii. Kawę cappuccino potrafi do tej pory robić tylko mamma.

Pewnie uśmiałaby się gdyby jej pokazać taki ekspres, kawę z niego i wmówić, że to cappuccino ;-)

Odpowiedz do tematu