Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kosztuje ślub?
Autor Wiadomość
*Psychokotek 
Anisthea

Wysłany: 2007-10-08, 08:54   

u nas ślub kosztował 300
organista powiedział, że dają mu 100-200, więc dostał 200
kościelny sobie krzyknął 200 i tyle dostał
dekoracja kościoła kosztowała nas 200 zł
razem :arrow: 900zł

lodzianka82 

Wysłany: 2007-10-09, 16:55   

ja jutro mam zadzwonic do ksiedza w sprawie protokolu przedmalzenskiego :-/ mysle ze juz jutro albo w czwartek krzyknie ile bedzie nas kosztowla ta przyjemnosd :-P ciekawa jestem straszliwuie..

*Szpilka 

Wysłany: 2007-10-09, 17:23   

Psychokotek, koscielny 200 :shock: :shock: :shock: :shock:

Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają :)
:)

*Psychokotek 
Anisthea

Wysłany: 2007-10-09, 22:00   

Szpilka, tak, jak dla mnie za dużo, ale nie mieliśmy drobnych :P więc mu się trafiło ;)

rose 

Wysłany: 2007-10-09, 23:38   

my zapłaciliśmy w sumie 1100 :-x bez dekoracji kościoła i muzyki

*kawu 

Wysłany: 2007-10-10, 00:36   

my za calosc (slub, przybranie kosciola, organista) zaplacilismy 600zl

From zero to bitch in less than 5 seconds!

*Psychokotek 
Anisthea

Wysłany: 2007-10-10, 07:58   

a ja o smyczkach zapomniałam :P :oops:

u nas ślub kosztował 300
organista powiedział, że dają mu 100-200, więc dostał 200
kościelny sobie krzyknął 200 i tyle dostał
zespół smyczkowy 430
dekoracja kościoła kosztowała nas 200 zł
razem :arrow: 1330zł

Justbart 
mamusia Olusia

Wysłany: 2007-11-12, 19:50   

My za sam ślub płacimy 600 zł ("może być więcej ale nie mniej" :awantura: w to na szczęście wliczony jest organista, kościelny, drugi ksiądz i dekoracja kościoła)
Po 50 zł każde z nas za nauki i poradnię małżeńską
150 zł skrzypaczka
pozwolenie na zawarcie ślubu w innej parafii 100 zł
świadectwa chrztu i bierzmowania ja - 20 zł, mąż - 15 zł
zapowiedzi - 80 zł
Razem 1065 zł.

Ostatnio zmieniony przez Justbart 2008-02-13, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  

organ_katedra 

Wysłany: 2007-11-29, 21:48   koszty organisty w katedrze - fakty i mity ;)

Witajcie,
ponieważ "w obiegu" są różne, nie zawsze prawdziwe dane o oprawie muzycznej ślubu w katedrze, zamieszczam kilka informacji z pierwszej ręki.
Organista jest wliczony w koszty ślubu wyłącznie w podstawowym zakresie, czyli wykonuje tylko stosowne pieśni, bez utworów muzycznych. Nie ma więc obawy, że jeśli się nie zapłaci, to organisty po prostu nie będzie. Organista jest zawsze, ale w tej nazwijmy to "wliczonej" wersji gra same pieśni, jak na zwykłej mszy oraz krótki, improwizowany utworek na zakończenie, gdy para wychodzi z kościoła.
Natomiast jeśli chcemy bogatszą wersję oprawy muzycznej, obejmującą wykonanie na organach czterech (przy ślubie bez mszy) lub pięciu (ślub z mszą) utworów, ewentualnie akompaniamentów organowych dla zaproszonych solistów, to jest to dodatkowo płatne. W takiej sytuacji potrzebny jest wcześniejszy kontakt z organistą. Namiary są udostępniane przez kancelarię. Taki dodatkowy repertuar obejmuje marsze weselne, różne wersje Ave Maria oraz kilkadziesiąt innych znanych i mniej znanych utworów muzycznych.

Jeszcze kilka dodatkowych informacji:
1. Organy katedralne nie są udostępniane innym muzykom.
2. Pary biorące ślub w katedrze i decydujące się na płatną wersję oprawy muzycznej wybierają repertuar podczas spotkania z organistą.
3. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego nie ma możliwości mechanicznego odtwarzania muzyki podczas ślubu, np. z CD czy MP3. Muzyka musi być wykonywana "na żywo"
4. Jeśli para młoda zainteresowana jest dodatkowymi solistami (skrzypce, flet, wokal, trąbka itp.) mogą zaangażować solistów na własną rękę, lub skorzystać z oferty muzyków na stałe współpracujących z katedrą.
5. Szczegóły opisane są na stronie: www.oprawamuzyczna.pl

Mam nadzieję, że te informacje rozjaśnią sprawę opłat za oprawę muzyczną ślubów w katedrze. Oczywiście to wszystko dotyczy wyłącznie katedry, w innych parafiach może to wyglądać zupełnie inaczej.

Pozdrowionka
Kuba Garbacz (organista katedralny)

Anuszka 

Wysłany: 2008-01-03, 23:31   

My płaciliśmy za ślub z mszą 400 zł, organistka (ale strasznie piała :P ) kosztowała 150 zł, a kościelny 50 zł. Kościół dekorowaliśmy sami, ale nie polecam tej parafii - chodzi o moją rodzinną parafię NMP Królowej Polski na Radogosczu Zachodzie.
Proboszcz jest straszny! Kościelny jeszcze gorszy, a w ogóle szkoda słów, ale w sumie było zabawnie :mrgreen:

Maja
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 07:26   

treść usunięta

Anuszka 

Wysłany: 2008-01-05, 17:31   

Nie no u nas też było fajnie :mrgreen: Zrobili nam taką małą szopkę z megafonem i szpalerem z mikrofonów i proboszcz był chyba zaskoczony :-P

W każdym razie proboszcz zgasił latarnie, jak nam składali życzenia przed kościołem i się zrobiło ciemno.
Poza tym znajomi przyszli z gitarą i spijali pod kościołem gorzką żołądkową miętową z piersiówki śpiewając do tego rubaszne piosenki, a znajomy, który nas wiózł wjechał samochodem po malutkich schodkach pod sam kościół. Ale to juz nie nasza wina... Tak wyszło :-P

Przed śłubem za to kościelny robił duże problemy z własna dekoracją kościoła (chciał nam wcisnąć takie obrzydliwe sztuczne lilie na zaśniedziałych stojakach) i gdyby nie interwencja mojego taty u proboszcza, to nie wiem, jakby się to skończyło...

A znajomy opowiadał mi kiedyś, że na ślubie jego kuzyna nasz proboszcz nie wpuścił do kościoła skrzypka (z tej samej parafii), bo ten skrzypek jest bezbożny i jak proboszcz chodził po kolędzie, to go nie wpuścił do mieszkania, to on (proboszcz) też go teraz do kościoła nie wpuści :shock:

Straszne rzeczy, no ale OT i zaraz pewnie nam się oberwie :-P
Bosz, stasznie długie mi te posty wychodzą :-? Ale to tak niechcący :mrgreen:

madzia8181 

Wysłany: 2008-01-05, 18:17   

Anuszka, widze ze bakcyla łykasz :D forumowanie przypadło ci do gustu :D

Anuszka 

Wysłany: 2008-01-05, 18:34   

madzia8181 napisał/a:
Anuszka, widze ze bakcyla łykasz :D forumowanie przypadło ci do gustu :D

nieee, skąąąd! 8-) ;-) :-P :graba:

mala_zdw 

Wysłany: 2008-01-23, 19:20   

W mojej parafi ksiądz nam powiedział, że ślub kosztuje 800zł; zapowiedzi 80zł. Zaś u mojego nażeczonego jak pytaliśmy to 300zł.
Bierzemy ślub oczywiście u młodego parafii (będzie to po ślubie także i moja parafia), ponieważ on nie chciał u mnie; stwierdził, że nie podoba mu się Kościół i to kosmiczna suma... Ja w sumie też nie chciałam u siebie.
Za odpis aktu chrztu "co łaska" ; ja nie dałam nic; bo nie miałam; a za odpis odnośnie bierzmowania ni wołali nic.
Ślub będzie w kaplicy Trójcy Świętej; Kościoła św. Antoniego w Zduńskiej Woli.

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2008-01-23, 19:22   

mala_zdw, ale może być tak, że za licencję lub pozwolenie na ślub w innej parafi niz Twoja i tak bedziecie musieli płacić.
U mnie tak był i powiedziano mi, że to kosztuje tyle co ślub :-/

mala_zdw 

Wysłany: 2008-01-23, 20:34   

mls napisał/a:
mala_zdw, ale może być tak, że za licencję lub pozwolenie na ślub w innej parafi niz Twoja i tak bedziecie musieli płacić.

Właśnie nie muszę ponosić dodatkowych kosztów za pozwolenie czy licencję. W swojej parafi muszę tylko dać na zapowiedzi; jakieś 80zł; a zaświadczenie o bierzmowaniu za darmo mi wydali. Aż sie sama zdziwiłam. Żadnych kłopotów mi nie robiono z tego powodu, że ślub będzie w parafi młodego.
Ksiądz tylko powiedział, że gdyby mój nażeczony był z mojej parafi; a chcielibysmy ślub gdzie indziej to wtedy nie dałby pozwolenia. A takto spoko :) )

poprawiłam cytat Sauvignon_blanc
Ostatnio zmieniony przez sauvignon_blanc 2008-01-23, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2008-01-23, 21:12   

mala_zdw napisał/a:
Ksiądz tylko powiedział, że gdyby mój nażeczony był z mojej parafi; a chcielibysmy ślub gdzie indziej to wtedy nie dałby pozwolenia.

Czy ksiądz może nie dać pozwolenia :shock:

Niech mi tylko spróbuje tak powiedzieć :evil:

Maja
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 21:22   

treść usunięta

*sylwia 

Wysłany: 2008-01-23, 21:32   

Maja napisał/a:
Teoretycznie chyba może.

czego onie nie mogą, robią czasem co chcą :roll:

Odpowiedz do tematu