Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze wspólne wakacje
Autor Wiadomość
Alma_ 

Wysłany: 2007-05-31, 11:26   Nasze wspólne wakacje

Wakacje - czas prawdy

A jak Wy spędzacie wspólnie czas na wakacjach?

Jak planujecie je spędzać kiedyć - razem czy osobno?
Rodzinnie czy romantycznie?

madzia8181 

Wysłany: 2007-05-31, 12:33   

Alma_ napisał/a:
Rodzinnie czy romantycznie?

i tak i tak :)
Na pewno rodzinne wakacje mogą być fajne ale nie wyobrazam sobie zebysmy sami sie niegdzie nie wybierali... chociaz kilka dni ale sami... tylko we dwoje... ;-)

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2007-05-31, 12:58   

My też i tak i tak.

Na razie spędzamy raczej romantyczne wakacje we dwoje, ale jak sie powiększymy będziemy jeździć we troje.

Jednak po mimo posiadania dziecka będziemy starali się jeździć czasami tylko sami.
Od czego są dziadkowie ;-)

imbrulka 
mamusia Inki :-)

Wysłany: 2007-05-31, 13:20   

I tak i tak :mrgreen:

W przyszłoroczne wakacje już pewnie wyjedziemy w trójeczkę :mrgreen:

Myslę, że jakieś romantyczne wypady we dwoje są niezbędne i bardzo dobrze wpływające :mrgreen:

strawberrytea 

Wysłany: 2007-05-31, 21:44   

na razie jak najbardziej we dwoje To dla nas wspanialy okres i czekamy na niego z utesknieniem :)
Dogadujemy sie podczas wakacji świetnie (a ja z niewieloma ludzmi podczas wakacji bym sie dogadala - ale o tym pisalam wczoraj w kontekscie mojego wyjazdu z pracy - po prostu jestem inna i już ;)), lubimy tak samo spędzać czas...
:buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach:

*FifthAvenue 

Wysłany: 2007-11-15, 00:26   

Rodzinnie do tej pory było raz. We wczesnej fazie związku. To był pierwszy i ostatni taki raz :-D
Raczej romantycznie.
Kiedy już będziemy mieli naszą rodzinkę, to się pewnie zrobi rodzinnie. Ale mam nadzieję, że będa okazje na romantycze wypady również

sylwia 

Wysłany: 2007-11-15, 08:27   

od 11 lat spędzamy razem wakacje i jeżdzimy tam gdzie chcemy, mamy takie same pomysły czy ochoty na wakcje więc nie ma problemu ty pojedziesz w góry a ja nad morze, zresztą i tak by tak nie było, oddzielnie nie ma senu, ewentualnie gdyby był problem to jedego roku wybralibysmy moją propozyjcję adrugi raz meza, ale póki co jesteśmy jednomyślni jeśli chodzi o wakacje.

Póxniej tez bym chciała wspólnych wakacji, rodzinnie a jak dziecki będą starsze to moglibysmy razem , we dwoje dla odświeżenia związku :-)

aniab 

Wysłany: 2007-11-21, 09:36   

My tez narazie razem - na takie dluzsze wyjazdy. Jednak mamy tez i oddzielne np T na swoje zloty strzelecko - wiatrowkowe :-D a ja z dziewczynami np na Mazurki i na jednych i drugich jest fajnie. Uwazam ze czasami oddzielny wyjazd sie przyda - odrobina oddechu a na tych wyjazdach razem i odrobina szalenstwa i romantyzmu i blogiego lenistwa

Ania

essenita 

Wysłany: 2007-11-26, 22:57   

My od trzech lat spędzamy wakacje razem, nigdy osobno.
I spędzamy je dość aktywnie, np. żeglujemy po Mazurach.
Częśc wakacji spędzamy sami, a część ze znajomymi :)

ingga 

Wysłany: 2010-09-05, 13:45   

Ja z mężem pod względem spędzania wolnego czasu dobraliśmy się idealnie.
Oboje uwielbiamy góry :-D
Tak więc niemalże co roku jeździmy trochę sobie pochodzić.
Niestety musimy jeździć sami na takie wakacje, bo nikt z naszych z znajomych nie preferuje tak czynnego wypoczynku. :-(

Anuszka 

Wysłany: 2010-09-06, 01:33   

ingga napisał/a:
Ja z mężem pod względem spędzania wolnego czasu dobraliśmy się idealnie.
Oboje uwielbiamy góry :-D

to tak, jak u nas :D

pestka 

Wysłany: 2010-09-07, 11:37   

my też obydwoje jesteśmy wielbicielami gór. W tym roku były Bieszczady i Pieniny.
Lubimy też zwiedzać. Leżenie w leżaczku na plaży powoduje u mnie frustrację, wytrzymuję tak max 1 dzień, potem mnie już nosi. To samo ma mój mąż ;)

Za rok chcemy się wyrwać gdzieś za granicę pozwiedzać.

strawberrytea 

Wysłany: 2010-09-07, 12:15   

Pestka ja nawet dnia na leżaku bym nie wytrzymała. Ba nawet godzinę byłoby trudno ;-)
my też uwielbiamy góry i to takie prawdziwe łażenie z plecakami i namiotem, butlą gazową i w ogóle wszystkim co potrzebne. I najbardziej lubimy tak jeździć we dwójkę. Nie lubię chodzić po górach w większej grupie Dla mnie góry to miejsce gdzie można iść cały dzień i milczeć choć idzie się razem. Nie znoszę jak idę z kimś i ten ktoś na siłę stara się utrzymać rozmowę i gada o byle czym. Góry rządzą się swoimi prawami ;-)
Jestem tylko ciekawa czy jeszcze kiedykolwiek pojedziemy w góry właśnie tak niestacjonarnie, chodząc z miejsca na miejsce na dłużej niż kilka dni. Kondycja już zdecydowanie nie ta no i Oli na taki wypad długie lata nie zabierzemy. Co najwyżej na 2 dni żeby nie było ciężkich plecaków i to też jak będzie miała z 10-11 lat najwcześniej. Myślę że sporo wakacji w przyszłości spędzimy we trójkę w Żywcu. Cieszę się że będę mogła zabierać Ole do miejsca gdzie jako dziecko spędzałam wakacje i oczywiście bardzo bym chciała żeby tak jak my pokochała góry.

Mika24 
Żona i mama

Wysłany: 2010-09-07, 12:22   

strawberrytea, w tym roku jak byliśmy to widzieliśmy bardzo dużo małżeństw na szlakach z malutkimi dziećmi w noisidełkach. Wyglądało to tak, że mama zasuwała z plecakiem z prowiantem a tata z dzieckiem na plecach. No może nie jest to wyprawa "na dziko" z namiotem itp. ale chociaż tak, da się ;) My też jesteśmy zwolennikami gór ( zwłaszcza mój Mąż, a ja nie chce go zamęczać leżeniem na plaży) i tak sobie myśle, że nawet jak będzie dzidzia to zakupimy odpowiedni sprzęt i będziemy jeździć ;-)

[url=http://www.suwaczki.com/]
[/url]

strawberrytea 

Wysłany: 2010-09-07, 14:18   

Mika24, w tym roku nam to nie wyszło bbo zazwyczaj lało a jak nie lało to było ostre słońce którego Ola nie toleruje. Mielismy plany pochodzić własnie z nosidłem ale nie wyszło. No ale za rok mam nadzieje ze sie uda tyle, że to będą wyprawy jednodniowe, pewnie z Żywca, a nie łażenie od miejsca do miejsca jak za studenckich czasów...

Anuszka 

Wysłany: 2010-09-08, 01:26   

pestka napisał/a:
my też obydwoje jesteśmy wielbicielami gór. W tym roku były Bieszczady i Pieniny.
Lubimy też zwiedzać. Leżenie w leżaczku na plaży powoduje u mnie frustrację, wytrzymuję tak max 1 dzień, potem mnie już nosi. To samo ma mój mąż ;)

Za rok chcemy się wyrwać gdzieś za granicę pozwiedzać.

pestka, polecam Rumunię!
Jeżeli lubicie łazić z plecakiem i macie trochę wprawy, to Góry Marmaroskie (są dosyć trudne orientacyjnie)
Nasze bieszczadzkie połoniny to liche polanki w porównianiu z tamtymi :lol:

[ Dodano: 2010-09-08, 01:27 ]
Mika24 napisał/a:
No może nie jest to wyprawa "na dziko" z namiotem itp. ale chociaż tak, da się

na dziko z dzieckiem i z namiotem, też się da ;)
sprawdziliśmy na własnej skórze ;)

strawberrytea 

Wysłany: 2010-09-08, 10:13   

Anuszka napisał/a:
pestka, polecam Rumunię!
to prosimy o relację
Anuszka napisał/a:
na dziko z dzieckiem i z namiotem, też się da
ale raczej nie na dłużej niż na 3 dni bo z dzieckiem trzeba się spakowac w 1 plecak, noszenie i dziecka i cieżkiego plecaka takiego ze wszystkimi rzeczami, wałówką, namiotem, butlą itd to samobójstwo ;)

Anuszka 

Wysłany: 2010-09-09, 00:38   

strawberrytea napisał/a:
to prosimy o relację

za długo by pisać ;)
mogę Ci wysłać zdjęcia na pw :)

Cytat:
ale raczej nie na dłużej niż na 3 dni bo z dzieckiem trzeba się spakowac w 1 plecak, noszenie i dziecka i cieżkiego plecaka takiego ze wszystkimi rzeczami, wałówką, namiotem, butlą itd to samobójstwo ;)

znam takich samobójców 8-) wybrali się na tydzień w Bieszczady z 2,5 letnią córeczką

Nam się udało najdłużej 3 dni. Najwięcej ważą zażyte pieluchy i jedzenie (ale tu bilans wychodzi mniej więcej na zero, bo jednego ubywa, a drugiego przyrasta :D no i jak trafisz na śmietnik to pieluchy wyrzucasz. Akurat tam, gdzie byliśmy najbliższy śmietnik był oddalony o cały dzień drogi, jakieś 10 godzin marszu ;) )
generalnie da się, choć mniej zdeterminowanym na taką namiotową wyprawę łatwiej się będzie się wybrać z dzieckiem w 100% samobieżnym :)
Ale za to ile frajdy mieliśmy! Cała trójka :)

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2010-09-09, 00:48   

Anuszka, moja reakcja :shock: :shock: :shock: :shock: OMG!!!!
chciałabym mieć tyle samozaparcia, ale nie mam :roll:
ja już wyrosłam z samotnych wędrówek, spania pod namiotami przez 2 tygodnie i takich tam
myślę że dorosnę ponownie razem z Wiktorem, dla dzieciaków to jest dopiero atrakcja! :)
do dziś wspominam radochę którą miałam gdy byłam pod namiotami w górach i przez 2 tygodnie lało :lol: i łapię się za głowę jak ja to wytrzymałam :lol:

Anuszka 

Wysłany: 2010-09-09, 00:59   

Cytat:
do dziś wspominam radochę którą miałam gdy byłam pod namiotami w górach i przez 2 tygodnie lało :lol: i łapię się za głowę jak ja to wytrzymałam :lol:

my mieliśmy pogodę, jak na zamówienie, w przeciwnym razie bym się nie doważyła iść w taką dzicz :) (mój zapobiegliwy mąż napisał skrypt, który mu przysyłała smsem dwa razy dziennie pogodę na da dni do przodu)

a jak chcecie spróbować życia pod namiotem, to polecam to miejsce
http://www.jaworki.skpb.lodz.pl/

co roku mają jakieś niemowlaki w rejestrze :)
Można spać w namiocie bazowy, tzw "telewizorku" (jest ustawiony na drewnianym podeście, śpi się dodatkowo na grubych materacach). Ma duży przedsionek i "sypialnię". Mieści się w nim spokojnie 4-osobowa rodzina. Ja mogłam stanąć wyprostowana, M. chyba też (ale nie jestem pewna).

Odpowiedz do tematu