Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności dla ślubu konkordatowego
Autor Wiadomość
*sylwia 

Wysłany: 2009-08-23, 20:56   

carrie musicie się skontaktować z parafi,ą i to wszytsko uzgodnić, niby si,e tak robi ,ze 3 mieiseca przed slubem ale uwierz mi od zasad są wyjątki :-) wyjaśnicie jaka sytuacja i będzie dobrze

*carrie 

Wysłany: 2009-08-23, 20:58   

sylwia, dzieki :kwiat:
Zadzwonie do Proboszcza w tym tygodniu i dowiem sie jak on to widzi.. mam nadzieje, ze da sie to jakos rozwiazac, bo M. musi wykorzystac urlop z poprzedniego roku do konca marca, kwiecien nie wchodzi w gre :-/

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-03-10, 23:13   

Alma_ napisał/a:
gosia83, musisz osobiście pofatygować się raz do USC - chodzi o sporządzenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa - jest to spisanie Waszych oświadczeń i nie można tego zrobić przez pełnomocnika.

Ale musimy być wtedy razem we dwójkę czy można oddzielnie uzyskac to zaświadczenie?(każdy uzyskuje jedno zaświadczenie o braku przeciwskazań czy jedno na dwoje?)
A jak to wygląda????Po zostawieniu aktu urodzenia wypełniam wniosek/formularz i oddaję go komuś i on mi wyznacza termin odbioru, czy jest jakies wypytywanie przez urzędnika????A jakie dane są brane do tego formularza o wystawienie wniosku???? Tylko takie z dowodu czy np. wypytują o pracę, szkoły....bo o tym szczerze mówiąc nie mam ochoty informować!!! :roll: :roll: Mężatki proszę o pomoc!!!!Pamiętacie???

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

Madzik 
nauczona :)

Wysłany: 2010-03-11, 16:49   

Kat musicie być we dwójkę bo muszą zebrać oświadczenia woli o zawarciu małżeństwa i braku przeciwskazań
podpisujesz dokumenty, zostawiasz akty urodzenia ona prosi tylko o dowód osobisty spisuje dane i daje do podpisania, pytają tylko o wykształcenie i coś mi się kojarzy czy się pracuje i tyle, co dalej z tym zrobić czy zanieść do kościoła czy wyznaczają termin na odbiór albo sami przesyłają to Cie nie odpowiem, bo ja wszystko zostawiałam w USC w związku z tym, że był to ślub cywilny

*carrie 

Wysłany: 2010-04-15, 23:14   

No to ja juz kompletnie sie pogubilam :oops:
Ja jestem z innej parafii, M z innej, a slub bedziemy miec w trzeciej.
Z tym, ze teraz okazuje sie, ze jestesmy z tej samej parafii, bo nasza parafia jest tutaj w Irlandii.
No i gdzie ja mam dac na zapowiedzi? Tutaj czy w naszych poprzednich parafiach?
I jak to jest .. akt chrztu, bierzmowanie, akt urodzenia, i wtedy do USC w celu podpisania
Cytat:
zaświadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa - jest to spisanie Waszych oświadczeń i nie można tego zrobić przez pełnomocnika

i dopiero potem do kosciola podpisac protokół?
I to juz wszystko? Dobrze rozumiem?

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2010-04-16, 07:48   

carrie, u nas było tak:
- ślub w innej parafii niż nasz ( mieliśmy wspólną ), zapowiedzi były opłacone w parafii, w której braliśmy ślub.
- do USC tylko akt urodzenia, wypełniliśmy jakiś druczek, gdzie podaliśmy jakie będą nazwiska, a samo zaświadczenie wydaje kierownik USC. U nas pytała się pewności w wyborze nazwisk, złożyliśmy podpis i dostaliśmy zaświadczenie ( ważne 3 miesiące )
- akt chrztu z adnotacją, że do ślubu ( ważny chyba 6 miesięcy ) oboje od razu na nim mieliśmy info, że mamy bierzmowanie.
- z aktem chrztu, zaświadczeniem udaliśmy się w tygodniu przed ślubem na podpisanie protokołu ( szybko i miło ). karteczki o spowiedzi dostarczyli ,świadkowie w sobotę przed ślubem.

Jeśli nie jesteście pewni co do zapowiedzi najlepiej dowiedzieć się w parafii, w której będziecie mieli ślub. Zawsze może to zrobić czy mama, tata czy siostra, aby mieć pewność.

*carrie 

Wysłany: 2010-04-16, 08:21   

mls, dzieki wielkie :kwiat: juz sie pogubilam w tym wszystkim. Za duzo kombinacji.

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-04-16, 08:28   

A jak to jest z tym USC....?wszystko dla Łodzi jest w tym na Piłsudskiego????
A trzeba wyciągać akt urodzenia???? jeżeli tam na miejscu wszystko mają????

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2010-04-16, 08:44   

katkrys napisał/a:
A jak to jest z tym USC....?wszystko dla Łodzi jest w tym na Piłsudskiego????
A trzeba wyciągać akt urodzenia???? jeżeli tam na miejscu wszystko mają????

Akta stanu cywilnego z ostatnich 100 lat przechowywane są we właściwym terytorialnie Urzędzie Stanu Cywilnego. Dla Łodzi jest to Archiwum USC Łódź-Centrum, al. Piłsudskiego 100, 92-326 Łódź, tel. (42) 638-53-03. Tutaj wyciągamy akt urodzenia i PŁACIMY za niego.

Zaświadczenie załatwiamy w USC właściwego dla adresu zameldowania:

Urząd Stanu Cywilnego Łódź - Bałuty

ul. Zgierska 71, 91-463 Łódź

tel.: +48 0-42 657-35-67, +48 0-42 657-35-67

Urząd Stanu Cywilnego Łódź - Centrum

(Śródmieście, Widzew, Polesie)

ul. Piłsudskiego 100, 92-326 Łódź

tel.: 042 638-53-03

Urząd Stanu Cywilnego Łódź - Górna

ul. Pabianicka 2, 93-029 Łódź

tel.: 042 638-58-01

USC czynne: pon., śr., pt.: 8.00-16.00; wt.: 9.00-17.00; czw.: 8.00-17.00

Najlepiej udać się do właściwego USC, by zapytać się czy akt urodzenia, który posiadasz nada się, bo niektóre panie w okienku nie robią żadnych problemów np.: z orzełkiem[/b]

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-04-16, 08:51   

Właśnie dzwoniłam do USC na Piłsudskiego 100 i Pani mi powiedziała, że jak oboje jesteśmy akurat z tego urzędu ( a tak akurat wychodzi bo my sródmieście i widzew) to nie musimy wyciągać aktów urodzenia tylko od razu przychodzimy po spisanie zaświadczenia.....aha i kazała nam się podpytać rodziców w jakich szpitalach się urodziliśmy... :shock: Powiedziała mi tez że zdążymy to załatwić od 4 do 7ego bo powiedziałam że tak akurat mamy urlop....

[ Dodano: 2010-04-16, 09:58 ]
mls, Dzięki za pomoc!!!!!! :-D

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2010-04-16, 09:14   

katkrys napisał/a:
Pani mi powiedziała, że jak oboje jesteśmy akurat z tego urzędu ( a tak akurat wychodzi bo my sródmieście i widzew) to nie musimy wyciągać aktów urodzenia tylko od razu przychodzimy po spisanie zaświadczenia

A ja ( śródmieście ) musiałam wyciągnąć, bo Pani mój nie pasował. K i tak musiał, bo rodził się poza Łodzią.

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-04-16, 10:16   

mls napisał/a:
A ja ( śródmieście ) musiałam wyciągnąć, bo Pani mój nie pasował. K i tak musiał, bo rodził się poza Łodzią.

A ja my nie mamy wcale aktów urodzeń i Pani powiedziała że nie musimy!!!!!!! Może zadzwonię i jeszcze raz się zapytam to do tego czasu by nam rodzice wyciągnęli te akty w razie co!!!!!!!!

*carrie 

Wysłany: 2010-04-16, 10:29   

katkrys, moze sie dopytaj...
A u mnei zeby nie bylo nudno - jest pod gore... :evil:
Okazalo sie ze jestem wielka Warszawianka i musze odebrac akt urodzenia wlasnie tam, a naprawde nie mam kiedy :-/
Trzeba kombinowac...
Jestem zla na siebie, ze sie wczesniej nie dowiedzialam, ze to zalezy od miejsca urodzenia, a nie zamieszkania. Gupek ze mnie :wstyd:

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2010-04-16, 11:23   

carrie, z tego co wiem można wyciągnąć listownie, ewentualnie skorzystać z elektronicznej furtki, jeśli USC taką ma. Najlepiej zadzwonić i się dopytać.

http://www.bip.warszawa.p...ego/default.htm
http://um.warszawa.pl/v_s...a.php?adres=407

*carrie 

Wysłany: 2010-04-16, 11:48   

mls, dzieki! dzwonilam kilka razy, ale nikt nie odbiera.
Wyslalam maila, ale jeszcze nie otrzymalam potwierdzenia odczytania.
Przeraza mnie tylko to:
TERMIN ODPOWIEDZI:
Do miesiąca

*Duszka 

Wysłany: 2010-04-16, 20:14   

katkrys, nawet jeżeli musicie wyciągać te akty a macie zameldowanie poza Łodzią to zrobicie to tego samego dnia. Kojarzę, że Myszka też dostała info, że jak są z tego USC to nie trzeba wyciągać. Ale nie wiem co i jak ostatecznie załatwili.

mls napisał/a:
akt chrztu z adnotacją, że do ślubu

Tak. Taki akt bierzesz z parafii gdzie byłaś chrzczona. Są na nim jednocześnie adnotacje o bierzmowaniu oraz o tym, że możesz wziąć ślub kościelny.

mls napisał/a:
ślub w innej parafii niż nasz ( mieliśmy wspólną ), zapowiedzi były opłacone w parafii, w której braliśmy ślub.

A z tym się nie zgodzę i w większości parafii jest inaczej - zapowiedzi powinny być wygłoszone w Waszej obecnej parafii (zapowiedzi są po to, żeby ewentualnie ktoś kto wie o Was coś co mogliście zataić mógł to zgłosić, a to można uczynić tylko w waszej parafii, gdzie przynajmniej teoretycznie parafianie się znają, a nie w obcej parafii gdzie bierzecie ślub); wg tego więc zapowiedzi powinny być wygłoszone w Waszej parafii tam gdzie obecnie mieszkacie (i jesteście wpisani w księgi :-) )

*carrie 

Wysłany: 2010-04-16, 20:27   

Duszka napisał/a:
zapowiedzi powinny być wygłoszone w Waszej parafii tam gdzie obecnie mieszkacie

mhm.. czyli w naszej parafii w Irlandii?
A zgodena slub w innej parafii skad mam wziac stad czy z mojego poprzedniego kosciola w Polsce?

*Duszka 

Wysłany: 2010-04-16, 20:36   

carrie, na logikę z parafii w Irlandii, ale ręki nie dam sobie za to uciąć :roll:

*carrie 

Wysłany: 2010-04-16, 21:10   

Duszka, no tez mi sie wydaje, ale nie wiem.. czekam na odpowiedz, wyslalam maila do proboszcza.

Karolka 

Wysłany: 2010-04-18, 11:33   

katkrys, ja też nie musiałam wyciągać aktu urodzenia, bo jestem z tego urzędu na Piłsudskiego. Mój mąż musiał, bo urodził się w Wieluniu. Nie pojechał tam jednak, tylko napisał list. Tak samo z reszta zrobił z aktem chrztu.
Co do zapowiedzi, to Duszka ma rację: zapowiedzi powinny być wygłoszone w parafii właściwej dla miejsca zamieszkania, a nie tam gdzie bierzecie ślub. My braliśmy ślub w Katedrze i to jest moja parafia akurat, ale ksiądz poinformował nas, że musimy się udać także do parafii mojego męża i stamtąd musieliśmy tez przynieść zaświadczenie, że zapowiedzi zostały tam wygłoszone!

Odpowiedz do tematu