Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności dla ślubu konkordatowego
Autor Wiadomość
*aKa 

Wysłany: 2008-02-21, 23:20   

paola-i-marcine napisał/a:
jesli nie mamy to trudno, nic sie nie stanie bo USC na Widzewie to urząd z naszej okolicy zameldowania :-)

Właśnie nad tym się zastanawiałam. Jeśli USC jest tam gdzie jestem zameldowana (a nie gdzie się urodziłam) to trzeba mieć akt urodzenia?

*Jounia 
Zona i Mama :)

Wysłany: 2008-02-22, 12:10   

Mam pytanko - kiedy dostane Zaświadczenie o Nieistnieniu Przeszkód do Zawarcia Związku Małżeńskiego, to co mam zrobic? przyniosze je do kosciela? :?:

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2008-02-22, 12:52   

Tak Jounia. Zanosisz je do kościoła, razem ze wszystkimi innymi papierami i wtedy spisujecie protokół.

*Jounia 

Wysłany: 2008-02-22, 14:28   

sauvignon_blanc, dzieki za informacje.

[ Added: 2008-02-24, 19:54 ]
czy z usc dostane jakis dokument ktory musze zaniesc do kosiola?

*aKa 

Wysłany: 2008-02-28, 20:48   

No to już znam odpowiedź na moje wątpliwości: muszę mieć akt urodzenia wystawiony przez usc, gdzie się urodziłam (nieważne czy usc w miejscu zamieszkania ma mój odpis czy nie) :/

Jounia, w usc dostaniesz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa (czy jak to się nazywa). Ten dokument jest porzebny przy spisywaniu protokołu w kościele.

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2008-02-28, 23:01   

Dzisiaj odebraliśmy papiery z USC, jutro pojedziemy do mojego kościoła po akt chrztu i w poniedziałek chcemy podpisać protokół.
Mam nadzieję ze będziemy mieć to z głowy

Justbart 
mamusia Olusia

Wysłany: 2008-02-29, 09:31   

sauvignon_blanc napisał/a:
w poniedziałek chcemy podpisać protokół.
Mam nadzieję ze będziemy mieć to z głowy

To jest bardzo fajna część przygotowań do ślubu (oczywiście jak się trafi na księdza wesołka tak jak my). :mrgreen:

aniab 

Wysłany: 2008-04-03, 13:10   

Dziewczyny troche sie pogubilam :cry:
My bierzemy slub w zupelnie obcej parafii i co mamy zrobic?
Wiem ze z jednego i drugiego kosciola mam zabrac akty chrztu, bierzmowania dac tam na zapowiedzi. Jednak skad mam zabrac te licencje moze byc z jendego z naszych kosciolow i gdzie spisuje protokol czy w tym kosciele w ktorym biore slub?CZy moge w jednym z naszych kosciolow? Czy protokol spisuejmy juz zaliczonymi spowiedziami - ile ich jest 2 czy 3?
Czy zapowiedzi musza wyjsc tez w tym kosciele w ktoym bierzemy slub?

Dzieki za pomoc :kwiat:

sauvignon_blanc 
wifezilla

Wysłany: 2008-04-04, 18:57   

Aniu po kolei ;)

aniab napisał/a:
skad mam zabrac te licencje moze byc z jendego z naszych kosciolow i gdzie spisuje protokol czy w tym kosciele w ktorym biore slub?

Aniu to zależy. Protokół spisujecie w parafii w której bierzecie ślub po wcześniejszym uzyskaniu zgody w parafii twojej LUB narzeczonego(potrzeba tylko z jednej) Jeśli ksiądz powie że zgodę da ale formalności macie załatwiać u niego to wtedy to się nazywa licencja.
Czyli:
Jak macie pozwolenie to wtedy wszystkie formalności załatwiacie w kościele gdzie ślubujecie.
jeśli licencję to wtedy formalności w parafii któregoś z was a sam ślub w innym kościele.

aniab napisał/a:
Czy protokol spisuejmy juz zaliczonymi spowiedziami - ile ich jest 2 czy 3?

Po spisaniu protokołu dostajecie karteczki do spowiedzi. Są dwie ale czasami wymagają tylko jednej.

aniab napisał/a:

Zapowiedzi wychodzą tylko w waszych parafiach.

mam nadzieję że pomogłam.

aniab 

Wysłany: 2008-04-05, 18:53   

Dzieki Sauv juz mam pelna jasnosc - jestes wielka skarbnica wiedzy :bukiet: :bukiet: :bukiet:

*Jounia 

Wysłany: 2008-04-24, 13:08   

Kiedy pojedziemy do USC z wszystkimi potrzebnymi documentami, czy dadza potrzebne papiery od razu? Czy bedziemy musieli poczekac kilka dni?

*aKa 

Wysłany: 2008-04-24, 14:03   

Nam wydali zaświadczenie od ręki (z 10 minut wszystko zajęło), ale może to zależeć od urzędu.

Joa^ 
żoneczka :)

Wysłany: 2008-05-27, 12:01   

Wczoraj byliśmy w USC mojego K. i tak: trzeba donieść odpisy aktu urodzenia. K. nie ma, więc za 22 zł mu wystawią nowy. Ja muszę ściągnąć z mojego miejsca urodzenia. A ponieważ ślub będzie w Tarnowie, to muszę jeszcze przelać na konto tarnowskiego USC 84 zł za wydanie aktu ślubu. Pani w urzędzie powiedziała, że jak doniesiemy odpisy i dowód przelewu, to dostaniemy zaświadczenie od ręki. Mam nadzieję, że będzie to tak szybko i prosto jak się wydaje... :roll:

Aga 

Wysłany: 2009-01-14, 11:03   

Mam do was jeszcze jedno (na pewno nie ostatnie) pytanie :lol:

Niestety jest jeszcze jedna formalność do przejścia... nauki przedmałżenskie Właściwie, to nie wiemy co zrobić i jak ksiądz potraktuje nasze papiery. Obydwoje mamy żółte papiery z liceum poświadczające ukończenie kursu przedmałżenskiego. Ja na świadectwie dojrzałości mam ocenę z religii, natomiast narzeczony nie chodził na religię i przedmiot ten ma niezaliczony. Czy jest to duży problem? Ślub bierzemy w Katedrze.

*gosia83 

Wysłany: 2009-01-14, 19:30   

Z tego co pamietam jednym z wymagan w Katedrze jest wlasnie swiadectwo ze szkoly, zeby pokazac, ze chodzilo sie na religie...najlepiej porozmawiac z ksiedzem, lepiej sciemnic, ze sie swiadectwo zgubilo :->

*duszek03 

Wysłany: 2009-01-20, 12:27   

sauvignon_blanc napisał/a:

aniab napisał/a:

Zapowiedzi wychodzą tylko w waszych parafiach.

u nas ksiądz wziął też za zapowiedzi w kościele w którym będzie ślub.... już na początku mi podniósł ciśnienie :awantura:

*Duszka 

Wysłany: 2009-01-24, 17:28   

Aga, od nas w ogole ksiadz nie wolal zaswiadczen, tylko sie zapytal. Ale nasz ksiadz byl bardzo poblazliwy, ja nie mialam w ogole nauk i on przymknal na to oko ;-)

*gocha_ok 

Wysłany: 2009-03-10, 19:03   

Dziewczyny, mam pytanie o akt urodzenia. Czy ten dokument może być wydany komuś z rodziny? Albo czy akt mogłby być wysłany pocztą do mnie?
Niestety musiałabym jechać w tygodniu do Częstochowy po ten papier, na razie nie mam czasu i różne pomysły przychodzą mi do glowy.

Karolka 

Wysłany: 2009-03-23, 20:41   

Aga napisał/a:
Czy jest to duży problem? Ślub bierzemy w Katedrze.

Aga, nam ksiądz powiedział, że mogą być zaświadczenia o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego z liceum. Ale pech chciał, że mój I. takiego nie posiadał ;-) Wydaje mi się, że te wymagania zależą od tego na jakiego księdza się trafi. Najlepiej po prostu go zapytać :-)

*carrie 

Wysłany: 2009-08-23, 20:54   

Alma_ napisał/a:
Trzy miesiące przed wyznaczonym terminem ślubu musicie się zgłosić do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami

Czy nie mozna zrobic tego pozniej?
Chyba nie bedziemy mogli przyjechac do Polski w kwietniu i nie mam pojecia jak to inaczej rozwiazac :-/

Odpowiedz do tematu