Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności dla ślubu konkordatowego
Autor Wiadomość
maiiro 

Wysłany: 2007-03-05, 13:35   

*FifthAvenue, na pewno! Nie martw sie !

przyszła żona 
już żona :-)

Wysłany: 2007-03-06, 09:05   

Anula napisał/a:
Ksiąz na naukach powiedział nam ze protokół podpisuje się 3 miesiace przed slubem i jesli póżniej to tylko w nagłych przypadkach

:?: :?: :?: :?: :?:
My w czwartek wybieramy się dopiero do USC złożyc dokumenty - a do ślubu już niecałe dwa miesiące. Nie przewiduję jednak żadnych problemów.
Na naukach usłyszeliśmy, że nie wcześniej niż 3 m-ce, więc wg mnie spokojnie mozna później.

www.deco-strefa.pl

Anula

Wysłany: 2007-03-07, 09:42   

przyszła żona napisał/a:
Anula napisał/a:
Ksiąz na naukach powiedział nam ze protokół podpisuje się 3 miesiace przed slubem i jesli póżniej to tylko w nagłych przypadkach

:?: :?: :?: :?: :?:
My w czwartek wybieramy się dopiero do USC złożyc dokumenty - a do ślubu już niecałe dwa miesiące. Nie przewiduję jednak żadnych problemów.
Na naukach usłyszeliśmy, że nie wcześniej niż 3 m-ce, więc wg mnie spokojnie mozna później.

tak nam powiedział, ale z tego co się dowiedziałam nie jest to praktykowane, więc może w niektórych tylko parafiach to obowiązuje

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-03-12, 15:58   

Troche sie gubię w tym wszystkim...
Poprawcie mnie, jesli coś mylę.

Z aktami urodzenia i dowodami oboje zgłaszamy się do USC (dowolnego?) i podpisujemy dokument o braku przeciwwskazań (czy coś innego?), potem akt małżeństwa odbiera w wyznaczonym terminie jedno z nas (czy można to wysłać pocztą albo czy może odebrać osoba trzecia?).

Do kościoła zgłaszamy się z tym papierkiem, aktami chrztu i rozwiązaną sprawą nauk - i co dzieje się dalej?

milka 

Wysłany: 2007-03-13, 10:04   

My spisaliśmy protokół w zeszły piątek, czyli 8 tygodni przed ślubem.
Mamy jeszcze przyjść 30. kwietnia czyli tydzień przed ślubem złożyć podpisy, podać dane świadków i zostawić pieniążki.

Bardzo przerażała mnie ta cała papierkowa procedura, ale okazała się naprawdę nieskomplikowana. Pomijając taki drobny fakt, że jak P. pojechał do USC po zaświadczenie o braku przeciwskazań (...) to okazało się, że zapomnieliśmy! się podpisać, a pani która przyjmowała wniosek też tego nie zauważyła i musiałam dygać jeszcze raz żeby to podpisać ;-)

*Duszka 

Wysłany: 2007-03-13, 13:16   

My tez protokol podpisywalismy juz dawno temu. Zaraz jak zanieslismy papiery z USC i dalismy na zapowiedzi. Wszystko za jednym razem. I tak jak Milka pisze na tydzien przed slubem idziemy wszystko podpisac i podac dane swiadkow.

No i wazne, bo my o tym zapomnielismy - trzeba tez zabrac z kosciola te karteczki na spowiedz. Nam ksiadz nie dal, my tez nie pomyslelismy i musimy teraz isc, bo przeciez dwie spowiedzi przed nami jeszcze.

milka 

Wysłany: 2007-03-13, 17:06   

My dostaliśmy od księdza kartkę do spowiedzi. Są tam wpisy na dwie spowiedzi, ale ksiądz powiedział, że jedna - ostatnia- chwilę przed ślubem mu wystarczy :-)

przyszła żona 
już żona :-)

Wysłany: 2007-03-16, 11:32   

milkablabla napisał/a:
Są tam wpisy na dwie spowiedzi, ale ksiądz powiedział, że jedna - ostatnia- chwilę przed ślubem mu wystarczy
Chciałabym, żeby u mnie też tak było, ale nie wydaje mi się :(

www.deco-strefa.pl

*Duszka 

Wysłany: 2007-03-17, 08:20   

przyszła żona napisał/a:
milkablabla napisał/a:
Są tam wpisy na dwie spowiedzi, ale ksiądz powiedział, że jedna - ostatnia- chwilę przed ślubem mu wystarczy
Chciałabym, żeby u mnie też tak było, ale nie wydaje mi się :(

My tez musimy isc tylko do tej jednej spowiedzi zaraz przed slubem.
U nas tak wyszlo, poniewaz dostalismy karteczke na 3,5 tyg. przed slubem. Moze to jest sposob na to :roll:

LOLA 

Wysłany: 2007-05-05, 15:16   

Aktu urodzenia nie trzeba mieć wyciagnietego jak sie urodzilo w tej samej dzielnicy co jest sie zameldowanym, ja tak mam. W USC Śródmieście też trafiłam na bardzo miłe urzędniczki.
madzia 8181 zazdroszczę, że tak szybko wam to załatwili, mnie powiedzieli w śródmieściu, że muszę czekać około mieisąca

Linka 
mama Haneczki

Wysłany: 2007-05-06, 09:34   

A czy akt urodzenia może za narzeczonego wziąć z USC ktoś z najbliższej rodziny? Czy trzeba to zrobić osobiście?

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-05-06, 09:36   

Linka, można poprosić o jego przesłanie pocztą.
Może też odebrać najbliższa rodzina, ale nie jestem pewna, jak bliska. Może po prostu zadzwoń do USC i się upewnij.

*Oli 

Wysłany: 2007-05-06, 10:42   

Mogę dodać, że w przygotowaniach do ślubu z obcokrajowcem potrzebny jest oczywiście paszport, akt urodzenia oraz oryginał wydana przez urząd / sąd (w kraju obcokrajowaca), o zgodności zawarcia zwiazku małżeńskiego z daną osobą w Polsce.
My przeszliśmy przez koszmar z urzędem stanu cywilnego na ul.Zgierskiej.. wszytkie dokumenty (oryginały) muszą być oczywiście przetłumaczone przez tłumacza pszysięgłego, mało tego tłumacz przysięgły powinnien być z parą w chwili podpisywania / sprawdzania dokumentów, oraz jeżeli dany kraj ( w naszym przypadku był to Gibraltar) nie znajduje się w "książce" u pań - to możecie spodziewać się problemów :twisted:
jeżeli dokument o zdolnosci zawarcia zwiazku małżeńskiego z daną osobą w Polsce, nie jest taki jak to Panie widziały(?!?!), wtedy trzeba zgłoscić się do sądu (w moim przypadku Panie wskazały sąd dla nieletnich?!? :roll: !?) by mój sąd wydał takie oto potwierdzenie, że urząd /sąd Gibraltaru takiego potwierdzenia nie wydaje (oczywiście wydaje, ale nie jest to potwierdzenie takie jak Panie w tym urzędzie znają)..ach..
Powodzenia ;-) !

Ińska 

Wysłany: 2007-05-06, 14:08   

Alma_ napisał/a:
Linka, można poprosić o jego przesłanie pocztą.
Może też odebrać najbliższa rodzina, ale nie jestem pewna, jak bliska. Może po prostu zadzwoń do USC i się upewnij.

U mnie babcia odebrała i nie było z tym żadnego problemu.

Maja
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-25, 17:04   

treść usunięta

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-05-25, 18:35   

Maja, świadectwa religii mogą zastąpić zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego (choć nie muszą, to zależy od księdza). Tylko po to są potrzebne.

Maja
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-25, 18:38   

treść usunięta

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-05-25, 18:44   

Tak, każdy po swojemu.
W naszym nie było konieczne ani świadectwo religii, ani kursu z liceum, ani kursy czy poradnia przedmałżeńskie. Totalna samowolka :roll:

Maja
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-25, 18:49   

treść usunięta

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-05-25, 18:50   

Maja, pisałam Ci kiedyś ;)
U nas - pół godziny w USC, wszystko od ręki, potem pół godziny w kościele, ze spisaniem protokołu, zapowiedziami i resztą, druga wizyta ma być w dzień przed ślubem :)

Odpowiedz do tematu