Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bez fotografa
Autor Wiadomość
Alma_ 

Wysłany: 2007-02-13, 12:43   Bez fotografa

A może ktoś z Was zupełnie rezygnuje z usług profesjonalnego fotografa?
Dlaczego?

*FifthAvenue 

Wysłany: 2007-02-13, 12:45   

Ja ! bo nie wierze, że nie zrobi mi zdjęć z profilu ;-)
Żartuję.

Nieeeee... bez fotografa to ja bym nie chciała. uwielbiam zdjęcia, są fantastyczna pamiątką, muszą być :-)

dziubutek 

Wysłany: 2007-02-13, 13:09   

Plener koniecznie, ale nie będę miała fotografa na ślubie i weselu. Moja rodzinka wzięła ten "obowiązek" na siebie. Lubią, niech robią :lol: jak najwięcej

szczako 

Wysłany: 2007-02-13, 13:47   

My na początku nie mieliśmy mieć pleneru. Ale miesiąc po ślubie zakochaliśmy się w zdjęciach pewnego fotografa i zmieniliśmy zdanie.
Uważam, że to duża strata zdecydować się na wesele "bez fotografa".

rose 

Wysłany: 2007-02-13, 13:58   

Cytat:
Uważam, że to duża strata zdecydować się na wesele "bez fotografa"

zgadzam sie w pełni ze szczako

mls 
Gremlin

Wysłany: 2007-02-13, 14:05   

Zdjęcia to najlepsza pamiątka. I rezygnacja z niego to pomyłka.

Fionka 
Gospodarka

Wysłany: 2007-05-14, 12:05   

mls napisał/a:
Zdjęcia to najlepsza pamiątka.

Byle nie pozowane ;) Jeśli chodzi oczywiście o mnie.

Studia i pleneru nie będzie. I tej wersji się trzymamy choćby nie wiem co ;)

Tylko reportaż (przygotowania, ceremonia, przyjęcie). Wystarczy.

fejsbukowy dekupaż

Alma_ 

Wysłany: 2007-05-14, 12:07   

Fionka, popieram, te pozowane zupełnie mnie nie przekonują.
Ale co do pleneru jedna uwaga - można go zrobić fajnie i naprawdę nie sztywno - patrz np. plener szczako.

Fionka 
Gospodarka

Wysłany: 2007-05-14, 12:09   

Alma_, wiem o tym, wiem :-D
W przypadku pleneru nie chodzi o "sztywność" tylko o formę. Nie nasze klimaty - i tyle ;)

fejsbukowy dekupaż

Alma_ 

Wysłany: 2007-05-14, 12:13   

Ale jakie klimaty właściwie?
Przecież plener można na ławeczce w parku, w fabryce, na skrzyżowaniu i u babci na działce, więc klimat jest do ustalenia ;)

Fionka 
Gospodarka

Wysłany: 2007-05-14, 12:18   

Alma_ napisał/a:
w parku, w fabryce, na skrzyżowaniu i u babci na działce,

No właśnie te klimaty :lol:

Zresztą .

W dzień wesela byśmy się i tak nie zdecydowali, a zdjęcia post factum (kilka dni/tygodni po) są absolutnie nie do przyjęcia. Nie te emocje.

Co oczywiście nie oznacza, że nie będę podziwiać Waszych plenerów ;)

fejsbukowy dekupaż

madzia8181 

Wysłany: 2007-05-14, 15:17   

Ja zdjecia profesjonalne mialam. Początkowo zależalo nam na 2-3 pozach... bo przecież każdy na weselu aparat ma. Ale jak przegladalismy oferty fotografow... to okazalo sie ze np mniej jak 6 poz ciezko bylo zamowić... W koncu trafilismy na naszą fotografkę ;) i stanelo na 21 pozach ale w atrakcyjnej cenie :haha:
ze skrajnosci w skrajnosc ;-)

Kropek 

Wysłany: 2007-05-14, 23:28   

szczako napisał/a:
bo kto zrobi zbliżenie podczas składania przysięgi np.? Ja na szpilkach i w krótkiej sukience nie będę się na przód przedzierać (nawet nie wiem czy wolno )

teoretycznie- nie wolno. Z tego co wiem, powinno sie miec "uprawnienia" a przede wszystkim wiedze, jak robic zdjecia w kosciele, by swoim zachowaniem/ poza, itp nie uwlaczac miejscu i powadze ceremonii

Malwina 

Wysłany: 2007-05-14, 23:53   

Kropek napisał/a:
szczako napisał/a:
bo kto zrobi zbliżenie podczas składania przysięgi np.? Ja na szpilkach i w krótkiej sukience nie będę się na przód przedzierać (nawet nie wiem czy wolno )

teoretycznie- nie wolno. Z tego co wiem, powinno sie miec "uprawnienia" a przede wszystkim wiedze, jak robic zdjecia w kosciele, by swoim zachowaniem/ poza, itp nie uwlaczac miejscu i powadze ceremonii

:shock:

Dokładnie słowo w słowo ksiądz na naukach przedmałżeńskich mówił :roll: Może my na ten sam kurs uczęszczamy :mrgreen:

www.humbaczek.blog.onet.pl
23 czerwca 2007 :D

sylwia 

Wysłany: 2007-05-15, 09:58   

Nie zdecydowałałabym się na slub bez fotografa bo to jest pamiatka na całe zycie.Zreszta nawet gdybym nie wzieła fotografa to inni goście robiliby zdjęcia :-) czyli fotki by były a wolę profesjonalne :-)

klarysa 

Wysłany: 2007-09-16, 21:41   

ja nie bede miala. nie ma dla mnie odpowiedniej pory na sesje w studiu (przed - to nie slubne, w trakcie wesela - szkoda czasu, po - bez sensu wszystko na sile powtarzac). byc moze znajdziemy kogos do zrobienia kilku zdjec w kosciele i na poczatku wesela, ale to tez niekoniecznie. wszyscy maja teraz aparaty, pewnie i tak setki zdjec dostaniemy od gosci. do tego film i starczy:)

21.06.2008 :)

Jacek 
Perfumeria

Wysłany: 2007-09-16, 23:05   

klarysa napisał/a:
ja nie bede miala. nie ma dla mnie odpowiedniej pory na sesje w studiu

każda pora na zdjęcia jest dobra ;-)

klarysa napisał/a:
(przed - to nie slubne, w trakcie wesela - szkoda czasu, po - bez sensu wszystko na sile powtarzac).

no to zróbcie po cywilnym a przed kościelnym, to chyba ma jakiś sens :mrgreen:

klarysa napisał/a:
byc moze znajdziemy kogos do zrobienia kilku zdjec w kosciele i na poczatku wesela, ale to tez niekoniecznie.

jak chcesz to kolega mojego taty robi reportaze i to za stosunkowo niewielkie pieniażki, jak chcesz dam namiar, a wrazie jak sie namyślisz co do zdjęć w atelier to daj znaka bo takie usługi świadczy mój tato :-P

klarysa napisał/a:
wszyscy maja teraz aparaty, pewnie i tak setki zdjec dostaniemy od gosci. do tego film i starczy:)

dostaniecie albo nie, a te cyfrowe sie gdzies zapodzieją albo dysk padnie i koniec, nie ma to jak klasyczne foty na papierze :graba:
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Alma_ 2007-09-16, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  

Alma_ 

Wysłany: 2007-09-16, 23:07   

Jacek napisał/a:
o to zróbcie po cywilnym a przed kościelnym, to chyba ma jakiś sens :mrgreen:

Nie wiem, czy jesteś na bieżąco, ale od kilku lat funkcjonuje coś takiego, jak ślub konkordatowy.

maribea 
Foto - Video

Wysłany: 2007-09-19, 09:06   

Alma_ napisał/a:
Nie wiem, czy jesteś na bieżąco, ale od kilku lat funkcjonuje coś takiego, jak ślub konkordatowy.

Ale jeszcze czasem się zdarza, że jest i cywilny i kościelny osobno. Ostatnio robiłem zdjęcia na takim ślubie w sierpniu.

klarysa napisał/a:
wszyscy maja teraz aparaty, pewnie i tak setki zdjęć dostaniemy od gości.

Niedawno przyszedł do mnie klient, który chciał by zrobić mu prezentację na DVD ze zdjęć robionych przez gości. Było tych zdjęć ponad 1400. Do prezentacji wybrałem (mocno na siłę, by pokazać sensownie przebieg uroczystości) 93 sztuki. Zdjęcia z kościoła to był prawdziwy dramat (Katedra Łódzka). Wiele zdjęć było robionych bardzo przyzwoitymi aparatami (sprawdzałem we właściwościach plików) ale zabrakło umiejętności (albo reszta sprzętu, obiektyw, lampa błyskowa, była kiepska).
Podsumowując: gdybym miał robić z tych zdjęć odbitki do albumu to nadawało się do tego, specjalnie policzyłem, 17 sztuk. Niewiele ponad 1%
Ktoś, kto robi fajne foty na imieninach, na wycieczce w górach albo kwiatkom na działce nie koniecznie sprawdzi się w kościele.

Kropek napisał/a:
szczako napisał/a:

teoretycznie- nie wolno. Z tego co wiem, powinno się mieć "uprawnienia" a przede wszystkim wiedze, jak robić zdjęcia w kościele, by swoim zachowaniem/ poza, itp nie uwłaczać miejscu i powadze ceremonii

Święte słowa. Fotograf czy operator powinni mieć ukończony kurs organizowany przez kurię i przed uroczystością porozmawiać z księdzem odprawiającym mszę. Niedawno fotografowałem chrzest, na którym ksiądz przerwał liturgię i kazał wracać do ławek wszystkim rodzinnym paparazzi. Czekał z pół minuty zanim wszyscy zrozumieli że nie robi sobie żartów. Chcieli byście czegoś takiego na swoim ślubie?

555 

Wysłany: 2007-09-19, 13:12   

do mnie nie przemawia wizja zdjec 'rodzinnych" jako jedynych i gdybysy nie mieli przyjaciela-profesjonalisty, ktory zrobi nam zdjecia w prezencie, to na pewno zdecydowalibysmy sie skorzystac z uslug studia fotograficznego..
jesli chodzi o domoroslych paparazzich - bylam swiadkiem czegos takiego na slubie kolezanki - jako zwykly gosc nie mialam mozliwosci zobaczyc tego najwazniejszego momentu, wszystko mi zaslonili.. dziwi mnie tylko kompletny brak kultury tych osob..

Odpowiedz do tematu