Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1% podatku
Autor Wiadomość
Alma_ 

Wysłany: 2007-02-08, 18:43   1% podatku

Przypominam, bo niektórzy już się rozliczają ;)

http://www.jedenprocent.pl/

To nic nie kosztuje (poza odrobiną zachodu), pomóżcie innym, przekażcie 1% swojego podatku potrzebującym zamiast fiskusowi!
Ostatnio zmieniony przez szczako 2008-01-24, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  

555 

Wysłany: 2007-02-09, 22:05   

pamietamy..
tylko zawsze ma dylemat, komu pomoc.. w tym roku chyba zwierzetom..

dziubutek 

Wysłany: 2007-02-09, 22:24   

555 A może na dom Małego Dziecka w Łodzi? Potrzebują tych pieniążków. Będą remontować łazienki i jeśli nie otrzymają wystarczasjącej ilości kasko z funduszu UE na robociznę to z pewnością im się przyda :-)

555 

Wysłany: 2007-02-09, 22:26   

ja bym najchetniej rozdysponowala caly moj podatek dla wszystkich potrzebujacych (i nie mam na mysli potrzebujacych podgrzewanych chodnikow przed palacem).. ale niestety to tylko 1% i tylko dla jednego potrzebujacego.. :((

Alma_ 

Wysłany: 2007-02-09, 22:30   

Tak, mnie też trzęsie na myśl, że 99% moich podatków trafia do "potrzebującego" Urzędu Skarbowego, a potem prosto na podgrzewane chodniki przez domem prezydenta albo jego loty w odwiedziny do wnuczki w Gdańsku dwa razy w tygodniu :awantura:

A ja zazwyczja przeznaczam mój 1% na zwierzaki, o nich niewielu pamięta.

Ale nie ważne gdzie, ważne, żebyśmy w ogóle o tym pamiętali.
Wiecie, że tylko kilka procent Polaków korzysta z tej możliwości?
Nie rozumiem, dlaczego :?

Duszka 

Wysłany: 2007-02-10, 07:01   

dziubutek napisał/a:
A może na dom Małego Dziecka w Łodzi

Ale DMD nie jest organizacja pozytku publicznego. I tego 1% nie mozna im przekazac (tzn w sensie mozliwosci odliczenia, bo generalnie to kazda kwote mozna im przekazac).

Alma_ napisał/a:
Nie rozumiem, dlaczego

Naprawde nie rozumiesz? Bo to za duzy klopot. Trzeba sobie poszukac takiej organizacji, zrobic przelew, wypelnic dodatkowy zalacznik do PITa... To jest przeciez tyle roboty.

Ja pewno przekaze 1% na kroliczki (takie moje male zwierzece zboczenie).
A poza tym ludzie nie wierza, ze ta kasa jest dobrze wykorzystywana (pracowalam 6 lat w organziacji pozarzadowej i cos o tym wiem jakie ludzie maja wyobrazenia, mysla, ze za te pieniadze to sobie prezesi czy kto tam jeszcze na Hawaje jezdza itp., ale to juz temat na zupelnie inna dyskusje)

555 

Wysłany: 2007-02-10, 07:31   

Duszka napisał/a:
A poza tym ludzie nie wierza, ze ta kasa jest dobrze wykorzystywana

ja wlasnie mam takie odczucia odnosnie pieniedzy przekazywanych na organizacje walczace z chorobami nowotworowymi po tym, jak moja kolezanka wykonala mammografie w ramach jednego z programow.. wynik byl niepokojacy i wszyscy byli bardzo niezadowoleni, bo nie wiedzieli co z nia zrobic - nikt jej nie chcial przyjac i zrobic szczegolowych badan itp.. dziewczyna do tej pory nie zostala przebadana :((

Alma_ 

Wysłany: 2007-02-10, 10:51   

Duszka napisał/a:
A poza tym ludzie nie wierza, ze ta kasa jest dobrze wykorzystywana

To lepiej oddać do US? :twisted:

Duszka napisał/a:
Naprawde nie rozumiesz? Bo to za duzy klopot. Trzeba sobie poszukac takiej organizacji, zrobic przelew, wypelnic dodatkowy zalacznik do PITa... To jest przeciez tyle roboty.

Duszka, rozumiem, że to ironia była? :hm: ;)

Żaneta 
Jestem mamusią

Wysłany: 2007-02-10, 11:48   

W tym roku koniecznie muszę oddać 1 % tylko nie wiem na co?
Gdzieś jest jakiś spis?

Alma_ 

Wysłany: 2007-02-10, 12:32   

Żaneta, jest na stronie, którą podałam w pierwszym poście.
Tutaj link bezpośrednio do spisu OPP: http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?szukanie=opp

Duszka 

Wysłany: 2007-02-10, 13:40   

Alma_ napisał/a:
Duszka, rozumiem, że to ironia była?

Tak, ironia ;-)

Ciril 
Mum of Blue Shark

Wysłany: 2007-02-23, 19:30   

Almo, temat postu powinien być inny "1% na organizacje pożytku publicznego"

Alma_ 

Wysłany: 2007-02-23, 20:31   

Ale OPP to cel charytatywny, czyż nie? ;)

Ciril 
Mum of Blue Shark

Wysłany: 2007-02-24, 15:03   

Nie. Organizacje pożytku publicznego to wszelkiego rodzaju fundacje i stowarzyszenia mające na celu m.in. działalność charytatywną, ale także np. razwój sztuki, kultury i nauki

dziubutek 

Wysłany: 2007-02-25, 19:10   

Jeśli nie wiecie na co oddać swój 1% to proszę Was w imieniu Burych Misiaków o przekazanie grosika na ich rzecz. Ja tam jeżdżę jak tylko mam czas i przebywam z tymi dzieciakami. Wierzcie mi, że zostaną naprawdę b.dobrze wydane. Jest to ośrodek dla osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo, często porzuconych przez rodziny, niemających domu...

Nie chcę nawet pisać historii wolu z nich, bo łzy same cisną się do oczu na myśl o okrucieństwach (maltretowanie, znęcanie, głód) jakie musiały one znosić.

Ostatnio np. przyjechało do ośrodka rodzeństwo, dwóch chłopców. Mieszkali w ośrodku tydzień czasu i na obiad na talerz położono jajko sadzone, kartofle i surówkę. Chłopak zaczął tak strasznie krzyczeć, że nie wiedzieliśmy o co chodzi... Okazało się, że jak matka wpadała w 3 miesięczny trans alkoholowy dziecko aby nie umrzeć z głodu jadło trawę i dlatego nie znosi niczego zielonego... psycholog już nad nim pracuje, ale takich historii można byłoby mnożyć.

Na gwiazdkę jeden z mieszkańców dostał, jak sam stwierdził najpiękniejszy prezent życia. Jest to osoba niepełnosprawna, z porażeniem mózgowym, która właściwie nie była samodzielna i nie jest. Do momentu jak żyli rodzice to karmili go, wystawiali na dwór - to dobre słowo, jak padał deszcz, wstawiali do domu i tak żył. Ma teraz ponad 40 lat i trafił do ośrodka, gdyż ksiądz z jego parafii zorganizował mu wyjazd tak aby odciążyć starszego brata, który się nim opiekował. Był w ośrodku 2 miesiące wakacyjne i jak czas się skończył to Kuba (ks. opiekun i założyciel osady) odwiózł go do Gdańska na pociąg gdzie miała przyjechać po niego rodzina... do dnia dzisiejszego nikt się po niego nie zgłosił... porzucili go jak rzecz... Jest w ośrodku już 4 lata i nauczył się czytać, jego pasją są konie i wie o nich wszystko... a na gwiazdkę otrzymał prezent sterowany elektronicznie wózek dla niepełnosprawnych i zacytuję jego słowa "Boże na 43 urodziny dostałem od Ciebie nogi"....

:cry: nie wytrzymałam.... i teraz jak to wspominam też :cry: Może to powinien być post do smutnika, ale chciałam w ich imieniu poprosić o wsparcie.

Nie wiem jak się wstawia zdjęcia, bo mam ich fotki z ostatniego obozowiska i mogę Wam ich przedstawić

Alma_ 

Wysłany: 2007-02-25, 20:24   

dziubutek napisał/a:
Nie wiem jak się wstawia zdjęcia, bo mam ich fotki z ostatniego obozowiska i mogę Wam ich przedstawić

Zapraszam do działu FAQ, tam jest instrukcja ;)

Anula

Wysłany: 2007-02-28, 12:19   

W tym roku 1% powędruje na leczenie syna sąsiadów

Agati 

Wysłany: 2008-01-24, 12:09   1% podatku...

Zwracam się do Was z pewną prośbą...

...jakiś czas temu odnowiłam kontakty ze koleżanką z dawnych lat. Okazało się, że jest już szczęśliwą mamusią, ale... no właśnie, ale... jej córeczka jest bardzo poważnie chora :-(

Wiktoria jest jedyna w Polsce z tą wadą. Ma późnienie rozwoju psychomotorycznego, małogłowie, asymetrię czaszki, wadę odbytu, wadę rozwoju mózgu, niedosłuch na poziomie 90-95 db, wadę serduszka FoA ośred. 2,8 mm :cry: Aby żyć musi być pod stałą opieką rehabilitantki, logopedy,surdologopedy, audiologa, genetyka, neurologa, kardiologa, psychologa oraz pedagoga.

Los tej dziewczynki traktuję bardzo osobiście ponieważ pierwszy raz w życiu spotkałam się tak blisko z tak wielką tragedią :-(
Jak to niestety bywa w życiu i leczenie i rehabilitacja są bardzo drogie :-/ Rodzice nie załamują się i starają się wszystkimi możliwymi sposobami zdobywać środki dla swojej ukochanej córeczki. Jeśli ktokolwiek z Was może, czuje taka potrzebę i chciałby pomóc:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5, NIP: 118-14-28-385 PKO BP 15 O/ Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248 z dopiskiem : darowizna na leczenie i rehabilitację WIKTORII POSTAWSKIEJ

lub

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego. Mogą Państwo przekazać 1% podatku Wiktorii, w tytule wpłaty na powyższe konto wpisując: "3900 podatek 1%”.

Więcej informacji o Wiktorii możecie uzyskać na blogu, który prowadzi jej mama, a moja koleżanka Agnieszka: http://blog-wiktorki.blog.onet.pl/

Z góry wszystkim dziękuję za okazane serce... w imieniu swoim, Wiki i jej Mamusi :kwiat:

szczako 

Wysłany: 2008-01-24, 13:52   

Agati, połączyłam.

Fionka 
Gospodarka

Wysłany: 2008-03-05, 20:36   

Agati, przeczytałam blog.
To straszne :(

Moi rodzice przekazali Wikusi swój 1%.

fejsbukowy dekupaż

Odpowiedz do tematu