Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków
Autor Wiadomość
Madzik 
nauczona :)

Wysłany: 2011-04-10, 19:30   Kraków

Mnie ostatnio ciągnie praktycznie co weekend do Krakowa... spaceruję uliczkami Kazimierza, nawet jak jadę do Zakopanego to chociaż na godzinkę, dwie muszę się zatrzymac :)
pokochałam to miasto, chciałabym kiedyś tam zamieszkać...
ma swój niepowtarzalny urok, czy ktoś ma podobne wrażenia z tego pięknego miasta??

owieczka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-10, 19:33   

Madzik, z Mężem kochamy Kraków. Specjalnie porwał mnie tam na zaręczyny :) Kazimierz ma wspaniały klimat. Ilość atrakcji kulturalnych w porównaniu do naszej smutnej Łodzi zachęca do częstych odwiedzin. Nawet zastanawialiśmy się nad kupnem mieszkania ;)

Madzik 
nauczona :)

Wysłany: 2011-04-10, 19:54   

Owieczka, mam nadzieję, że kiedyś też będę mogła dzielić moją miłość do Krakowa z bratnią duszą, ale dopiero jak jestem sama odkrywam uroki niektórych miast, a Kraków już na stałe zagościł w moim sercu :)
owieczka napisał/a:
Nawet zastanawialiśmy się nad kupnem mieszkania

gdybym nie miała już w łódzkiem własnego M to już bym się przeprowadzała i tam kupowała swoje 4 kąty a tak muszę chwilkę poczekać ;)

owieczka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-10, 20:11   

Madzik, nas w Łodzi trzymała już wtedy praca, zobowiązania i nie potrafilismy się zdecydować na takie zmiany... ale do Krakowa blisko, droga całkiem dobra i zawsze jest okazja żeby zatrzymać się w Sarnowie w Chacie z Zalipia :lizak:

Daria 

Wysłany: 2011-04-11, 11:00   

Ja miałam dwuletnia delegacje własnie do Krakowa. Zakochałam sie a jakby inaczej jednak tesknota za Kielcami mnie pokonała ostatecznie i poprosiłam o budowę w Kielcach abym mogła wrócić.
Do Krakowa mam tak blisko ze gdy mi sie poprostu zachce pospacerować po zakolu to jadę.

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2011-04-12, 17:32   

a możecie polecić jakieś fajne hotele/pensjonaty w normalnej cenie i oferujące jakiś przyzwoity (czystość!) standard? ;)

Dorotus 

Wysłany: 2011-04-12, 19:15   

jazzy, ja w zeszłym tygodniu nocowałam na Armii Krajowej 9, to jest dom studencki "Za kolumnami", pokoje czyściutkie, z łazienką, TV, lodówka, czajnik, lodówka za 99 zł, śniadanie full wypas dodatkowo 12 zł płatne. Naprawdę ok!

http://www.wsp.krakow.pl/ach

Duszka 

Wysłany: 2011-04-12, 21:22   

Ja już jakiś czas temu nocowałam z kolei w Krakowiaku. I też polecam.

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2011-04-13, 00:07   

dzięki, już zdążyłam zarezerwować
znalazłam na booking.com Hotel Kazimierz a dokładnie Aneks Hotelu Kazimierz
cena właściwie taka sama, bo 198 za 2os ze śniadaniami
opinie ma dobre, zobaczymy na miejscu ;)

Ostatnio zmieniony przez jazzy 2011-04-13, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  

Kamena 

Wysłany: 2011-06-19, 21:44   

Madzik napisał/a:
ma swój niepowtarzalny urok, czy ktoś ma podobne wrażenia z tego pięknego miasta??
Uwielbiam! Mój mąż woli Gdańsk, a dla mnie nie ma cudowniejszego miasta niż Kraków chociaż widziałam ich kilka w Europie ;-)
Wczoraj byłam z przyjaciółką. Ruszyłyśmy wcześnie rano, wróciłyśmy ostatnim autobusem późno wieczorem a i tak miałyśmy wielki, wielki niedosyt. Gdyby nie plany mojego męża na niedzielę zdecydowanie zostałybyśmy na noc! Nie mogłyśmy się "zebrać" z powrotem i już planujemy kolejną wycieczkę :twisted: W dobrym hotelu nigdy nie spałam, zawsze u znajomych a kiedyś w schronisku, ale myślę o tym, żeby coś znaleźć i kiedyś zabrać Dagnę i męża dlatego zapytam:
jazzy napisał/a:
Hotel Kazimierz a dokładnie Aneks Hotelu Kazimierz
Sprawdził się? :-D

misia-misia 
Majkomama :)

Wysłany: 2011-06-19, 22:02   

ja uwielbiam Kraków :)

Z chęcią wybrałabym się na wycieczkę :)

Zastanawiam się też ostatnio nad wypadem na weekend do jakiegoś SPA w Krakowie lub pod Krakowem. I dlatego śledzę groupona i grupera :)

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2011-06-19, 22:46   

Kamena napisał/a:
jazzy napisał/a:
Hotel Kazimierz a dokładnie Aneks Hotelu Kazimierz
Sprawdził się?

do przekimania się tak, jest w bdb lokalizacji, pod tym względem polecam
niestety lata świetności ma dawno za sobą, czysto ale ogólnie do remontu

jeśli jest w promocyjnej cenie to można się skusić, cena regularna jest zupełnie nieadekwatna do standardu

Ostatnio zmieniony przez jazzy 2011-06-19, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  

strawberrytea 

Wysłany: 2011-06-19, 23:09   

Ja, szczegolnie poza sezonem, polecam noclegi w studiach/apartamentach w Krakowie:
http://www.noce.pl/SR/index.php?lang=pl
W sezonie ceny sa wysikoe ale poza sezonem mozna coś znaleźc taniej. To sa często samodzielne mieszkania do ktorych dostaje sie klucze. W czase podrózy poslubnej spalismy w studiu Julia, bliziutko Starego Miasta, w starej kamienicy. Warunki super, przytulnie, cicho i miło a cena wtedy była strasznie niska (chyba 75 zl za dwie osoby za noc). Od tamtego czasu ceny baaaardzo skoczyly w gore w tych apartamentach ale i tak dla mnie byłaby to fajniejsza opcja niz hotel a jak sie jedzie w kilka osób to tym bardziej.

Kamena 

Wysłany: 2011-06-27, 13:15   

Dzięki za namiary :-) Gdybym jechała z mężem i Dagną chciałabym coś w centrum, bo jest ono wyłączone z ruchu samochodowego a tak mielibyśmy wszędzie blisko :-)
Wygląda jednak na to, że znowu uderzę z przyjaciółką a wypasiony nocleg nam dwóm niepotrzebny ;-)

kesha 

Wysłany: 2019-04-09, 08:55   

Kraków jest super! Ja mieszkam na miejscu, ale w tym mieście lubię też to, że dostępnych jest stąd wiele połączeń do innych miast, też za granicą, można np. wynająć prywatny transport z Krakowa do Ostrawy, Monachium albo Drezna i zrobić np. weekendową wycieczkę. Dobra opcja!

Odpowiedz do tematu