Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
USC w Aleksandrowie Lodzkim
Autor Wiadomość
*555 

Wysłany: 2007-09-14, 20:13   USC w Aleksandrowie Lodzkim

moze komus pomoge moim postem, bo w zasadzie w sieci jest bardzo malo informacji na temat urzedow stanu cywilnego, w przeciwienstwie do kosciolow..
USC w Aleksandrowie Łodzkim i sala slubow mieszcza sie w gmachu starego ratusza na pietrze (wejscie z boku pod arkadami, dokladnie vis a vis wejscia do duzego kosciola - tego przy Placu Kosciuszki, przy glownym skrzyzowaniu ze swiatlami)..

sala miesci sie na pierwszym pietrze, jest bardzo ladna, wyremontowana, pomalowana na delikatny pistacjowy kolor, w oknach pieknie upiete szyfonowe firanki z aplikacjami z satyny - kremowe rozyczki na jasno zielonych lodyzkach, wyglada to bardzo efektownie: zdjecia z mojego wlasnego slubu:

w samej sali jest 60 miejsc siedzacych (zielone wyscielane krzesla), na stole mozna umiescic kwiatowa dekoracje, pani kierownik jest bardzo otwarta na wszystkie pomysly, kolo stolu stoi ogromna zielona palma.. tylko dywan srednio mi sie podoba, bo jest klasyczny wzorzysty..
przed samym wejsciem do tej sali, ktora stanowia duze dwuskrzydlowe drzwi, jest taki maly hol ze skorzanymi kanapami i niskimi stoliczkami, na ktorych podawany jest szampan (opcjonalnie)..

podobno odbywaly sie tu sluby nawet na 150 gosci, wtedy te wielkie drzwi zostaja otwarte i czesc gosci, oczywiscie, stoi w obu salach..

przy wejsciu w sali slubow stoja tez instrumenty klawiszowe, gra tam pani i my za oprawe muzyczna zaplacilismy z gory 25 zlotych..

podaje dane teleadresowe:

Urząd Stanu Cywilnego
Aleksandrów Łódzki, ul. 11 Listopada 3

Kierownik Alina Lewandowska
pokój 1, I piętro, budynek C

tel.: (042) 2700 351
tel.: (042) 2700 328
tel.: (042) 712 10 18 wew. 328

Zastępca kierownika Julita Narczykiewicz
pokój 2, I piętro, budynek C
tel.: (042) 2700 329
tel.: (042) 712 10 18 wew. 329
Ostatnio zmieniony przez 555 2007-11-03, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  

*misia-misia 
Majkomama :)

Wysłany: 2007-09-14, 20:15   

555 dobra robota :brawo: na pewno się komuś przyda ;-)

*555 

Wysłany: 2007-09-14, 20:43   

dziekuje Misiu, mam nadzieje, ze kiedys uda sie opisac tak wszystkie urzedy.. Cywile do pior!! ;))

szczako 

Wysłany: 2009-07-11, 10:12   

W tym USC ślub będzie brała moja siostra.
Jej pierwsze wrażenia - przemiła, choć trochę zakręcona pani kierownik :)

Pinia 

Wysłany: 2009-07-11, 12:33   

szczako napisał/a:
W tym USC ślub będzie brała moja siostra.

A nie miała brać ślubu poza USC :hm: ?

szczako 

Wysłany: 2009-07-11, 12:41   

Miała, ale jak w planach były dłuższe przygotowania do ślubu i bardziej przewidywalna pogoda ;)

*555 

Wysłany: 2009-07-11, 16:26   

szczako, pani kierownik jest super, pięknie prowadzi ceremonię i dodaje sporo ciepła.. a kiedy ślub..?
a ja ostatnio znalazłam sporo nowych zdjęć otoczenia USC w Aleksandrowie, prześlicznie tam odnowili Plac Kościuszki (park, fontanna, restauracja w dawnej zajezdni tramwajowej).. powklejać trochę do tego wątku..?

szczako 

Wysłany: 2009-07-11, 16:50   

555, wklej, wklej.
Ślub za miesiąc.

*555 

Wysłany: 2009-07-11, 20:33   

otoczenie USC w Aleksandrowie:

urząd znajduje się na tyłach Klasycznego Ratusza Miejskiego, ufundowanego w 1824 roku przez Rafała Bratoszewskiego.. Ratusz mieści się na rogu Placu Kościuszki i ul. 11 Listopada, do USC wchodzi się od 11 Listopada..

widok na ratusz od Placu Kościuszki:

od strony 11 Listopada wzdłuż budynku ciągną się tzw. Jatki Miejskie, które powstały w 1829 roku z inicjatywy władz miejskich z przeznaczeniem na sklepy piekarskie i rzemieślnicze (odbudowane w roku 1998)..

Jatki mają śliczne podcienia:

na skwerku przed jatkami stoją dwa obeliski poświęcone żołnierzom walczącym z wojskami hitlerowskimi w 1945 roku (na zdjęciach widać, jak wygląda skwer - dlatego je wkleiłam):

dalej już jest wejście do USC, które nie prezentuje się zbyt rewelacyjnie, zwykłe drzwi i kilka schodków, plusem jest to, że z boku są jakieś klomby i skwer przed budynkiem jest bardzo zadbany..

po drugiej stronie ulicy znajduje się kościół katolicki św. Rafała i Michała (1816-1995):

widok z Pl. Kościuszki na Ratusz i kościół:

rok temu zakończył się remont centralnej części Aleksandrowa (przede wszystkich właśnie Pl. Kościuszki) dofinansowany z pieniędzy unijnych i wygląda to teraz przepięknie.. w ramach tego projektu odnowione zostały: budynek Wagi, gdzie jest galeria, teren Parku Miejskiego, który jest jednym z elementów zabytkowego układu urbanistycznego (wyznaczony przed 1816 r., z polecenia założyciela Aleksandrowa Łódzkiego), fontanna..
w miejscu gdzie kiedyś była zajezdnia tramwajowa powstała restauracja HERBRAND w prześlicznym zadbanym budynku.. w ogóle całe centrum jest bardzo uporządkowane, obsadzone kwiatami i naprawdę widać, że pieniądze nie zostały zmarnowane..

budynek Wagi:

restauracja HERBRAND:

fontanna:

park:

*Ancia 
w nowej roli :)

Wysłany: 2009-07-11, 22:14   

takie same firanki z różyczkami ma moja teściowa w salonie :P

*Duszka 

Wysłany: 2009-07-12, 09:27   

Mogę spokojnie potwierdzić, że miejsce starej krańcówki tramwajowej i park wyglądają teraz bardzo ładnie. Az miło patrzeć jak się przejeżdza obok :-)
A w galerii w budynku WAGI są ardzo fajne rzeczy do kupienia.

*Lilu 

Wysłany: 2009-12-21, 09:55   

Braliśmy ślub w USC w Aleksandrowie. Dużym plusem jest przemiła pani kierownik. Sala, w której odbywała się ceremonia jest klimatyzowana, było bardzo przyjemnie. Po ceremonii zorganizowaliśmy poczęstunek szampanem.
Było małe zamieszanie, bo pani, z którą rozmawiałam na początku zapomniała, że 15 sierpnia nie pracują. Potem usłyszałam, że przeze mnie muszą przyjść do pracy. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a "dzięki mnie" jeszcze kilka innych par wzięło tam tego dnia ślub ;)

Qwerty897 

Wysłany: 2018-04-27, 09:38   

Czytam sporo na ten temat na : http://wp.pl/

Odpowiedz do tematu