Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za zdjęcia?
Autor Wiadomość
jazzy 
Moderator

Wysłany: 2013-10-07, 23:29   

wiesz, w reklamę można też wliczyć wystawianie się na targach ślubnych
do tego np prowadzenie funpage'a na FB, pozycjonowanie, marketing internetowy
teraz podaż fotografów jest ogromna, przebicie się ze swoją ofertą jest dość trudnym zadaniem
myślę, że to nie jest przesadzona kwota, jeśli zleca się wykonanie pewnych czynności innym ludziom

wydaje mi się jednak, że w zestawieniu jest błąd
zdublowali koszty reklamy i reklamy ze stroną internetową
tam powinna być chyba jedna pozycja
no chyba, że mowa o kosztach zrobienia strony, ale to raczej nie jest coroczny wydatek i nie tego rzędu

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2013-10-24, 16:34   

jazzy, ale sugerujesz, ze fotograf ma zrobic reportaż 26 razy w roku (czyli raz na dwa tygodnie) i nic wiecej poza tym nie robić? Zadnych zdjec plenerowych, studyjnych, chrztow, zdjec reklamowych, itd? Skąd takie założenie, ze fotograf ma sie utrzymać z 26 ślubów i niczego poza tym?

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2013-10-24, 21:52   

gdzie ja tak napisałam?
to był wklejony artykuł, nie jestem autorką tego wywodu ;)

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2013-10-24, 22:18   

No tak, to w takim razie pytanie nie do Ciebie, ale do autora artykułu ;)
Ale przyznasz, ze to dość utopijne założenie.

Tylovister 

Wysłany: 2014-09-17, 09:43   

witam wszystkich!

Ostatnio zaobserwowałem pozytywny trend, iż coraz więcej Par, woli samego fotografa na swoim weselu, bez kamerzysty.
Jednakże, niepokojące jest to, że nie chcą przeznaczyć tych zaoszczędzonych pieniędzy na lepszego fotografa, z lepszym warsztatem, ofertą i co najważniejsze indywidualnym podejściem do każdego reportażu.
Nie rozumiem, dlaczego Młodzi decydują się wydać 3-5 tys. zł na orkiestrę, która zagra tylko tą jedną noc, i której muzyki nie zabiorą ze sobą do domu. Żałują za to, wydać tych samych pieniędzy na dobrego fotografa, którego zdjęcia będą mięli do końca życia.
Kilka dni temu czytałem pewien artykuł, iż w USA zawód fotografa ślubnego uchodzi za bardzo lukratywne zajęcie, gdzie najlepsi zarabiają nawet $200 tys. rocznie.
W naszym kraju pewnie nigdy tak nie będzie, ale miejmy nadzieje, że z czasem z rynku znikną fotografowie, którzy za pełen pakiet ślubny biorą mniej niż 1000 zł. Póki co najsmutniejsze jest to, że zmusza to tych, którzy robią naprawdę dobre zdjęcia, do zaniżania swoich cen.

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2014-09-19, 00:17   

Zawsze mozna poszukać kogoś, kto dopiero rozkręca interes i weźmie mniej niż uznani fotgrafowie, niekoniecznie kosztem jakości zdjęc.

*ingga 

Wysłany: 2014-09-19, 15:07   

Tylovister napisał/a:
niepokojące jest to, że nie chcą przeznaczyć tych zaoszczędzonych pieniędzy na lepszego fotografa,

pewnie chcą zaoszczędzona kwotę przeznaczyc na coś nie związanego ze ślubem ;-)

tom 

Wysłany: 2016-02-12, 15:31   

ale ceny usług i zainteresowanie nimi zależy też od wielu czynników...
w zawodzie fotografa wykonującego reportaże ślubne wciąż pojawia się świeża krew - muszą wyrobić sobie renomę i zbudować portfolio, do tego dochodzi brak doświadczenia, które mogliby udowodnić, więc logicznym wydaje się, że będą gotowi znacznie zaniżyć cenę, żeby pozyskać pierwszych klientów.
Z drugiej strony, zawsze znajdzie się wiele par, które wolą oszczędzić na fotografie - wybierając tańszego.
Tylovister, napisałeś, że pary wolą więcej wydać na zespół niż na zdjęcia, które są pamiątką do końca życia. Ale czy wesele wspomina się po tym, jaki był fotograf i jakie zrobił na nim zdjęcia, czy po tym, jak bawili się goście i rodzina? Do zdjęć z wesela wraca tylko para młoda i ewentualnie ich rodzina, więc pytanie co jest dla kogo ważniejsze :) czy pamiątka ze ślubu dla siebie, czy wspomnienia gości, którzy do końca życia będą powtarzać, jak się wybawili na weselu ;)

Dobry fotograf prędzej czy później wyrobi sobie renomę, dzięki której będzie mógł zarabiać "godne" dla siebie pieniądze, których wydania nie będą też żałować pary, z którymi pracuje.

daland 

Wysłany: 2016-03-02, 09:06   

To zależy od konkretnej osoby. Najlepiej popytać w paru miejscach, np. regulamin polecam przeczytać! polecam.
Ostatnio zmieniony przez jazzy 2016-03-02, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  

Marlenafoto 

Wysłany: 2016-07-05, 01:15   

Cześć wszystkim jestem tu nowa. Chciałabym zaproponować sesję plenerową za darmo. Obuoulna korzyść bo chciałabym zdjęcia do swijego portfolio. Czy są jakieś chętne pary?

Rozgwiazdka90 

Wysłany: 2016-10-30, 18:18   

Marlenafoto napisał/a:
Cześć wszystkim jestem tu nowa. Chciałabym zaproponować sesję plenerową za darmo. Obuoulna korzyść bo chciałabym zdjęcia do swijego portfolio. Czy są jakieś chętne pary?

Myślę że lepiej jak byś podpięła pod firmę która wykonuje zdjęcia i wykonała je za free :) . Pary boją się brać kogoś niedoświadczonego na plener bądź wesele bo muszą poświęcić swój czas a nie wiadomo jakie dostaną zdjęcia, i o ile dostaną :)
Ostatnio zmieniony przez Rozgwiazdka90 2016-10-30, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  

easywedding 

Wysłany: 2018-04-25, 17:51   Easy wedding

https://easywedding333432124.wordpress.com/ :serce:

Odpowiedz do tematu