Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Preparaty i kosmetyki na przebarwienia skóry
Autor Wiadomość
*gabro 

Wysłany: 2012-06-12, 10:14   Preparaty i kosmetyki na przebarwienia skóry

Czy któraś z Was może coś polecić?

Czy stosowałyście kwas kojowy?:

"Kwas kojowy to środek stosowany w produktach do usuwania przebarwień skóry. Jest zblizony pod względem właściwości chemicznych do hydrochinonu. Tak samo jak hydrochinon jest inhibitorem tyrozynazy ( uczestniczy w wielu etapach tworzenia melaniny ).

Kwas kojowy uzyskiwany jest z grzybów gatunku Aspergillus rosnących w Japonii na ziarnach kukurydzy.obok własności depigmentacyjnych wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Preparaty zawierające ten składnik nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale działają również przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Związek ten najczęściej stosowany jest w stężeniach od 3 do 6%. Kosmetyki najnowszej generacji do błyskawicznego redukowania przebarwień z reguły zawierają go w swoim składzie.

ZASTOSOWANIE:
- Blizny
- Piegi
- Skóra Poszarzała oraz skora palaczek
- Skóra pozbawiona blasku
- Różnego typu przebarwienia
- Pajączki
- Skóra nadmiernie opalona
,jest substancją o udowodnionych klinicznie właściwościach odbarwiających.

Kwas kojowy zwykle stosuje się dwa razy na dobe przez 1-2 miesiące lub do osiągnięcia pożądanego rezultatu."

źródło

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego , czego pragnie.

*Psychokotek 
Anisthea

Wysłany: 2012-06-12, 10:22   

gabro, ja używałam przez jakiś czas Glyco-A
http://www.cefarm24.pl/99...owym-30-ml.html
Jednak na mój problem musiałabym chyba używać go bardzo długo, by poprawa była bardziej zauważalna :/ poza tym BARDZO później łuszczyła mi się skóra- mimo stosowania kremów intensywnie nawilżających i przyspieszających regenerację skóry

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2012-06-12, 12:47   

Gabro, ja polecam Ci zabieg profesjonalnym kwasem lekarskim. Raz a dobrze, bez eksperymentowania. Zanim trafi się na właściwy kosmetyk, często testujemy kilka i wychodzi większy koszt niż peeling lekarski.

Basia14 
mama Martusi

Wysłany: 2012-06-12, 12:52   

ja przetestowałam mnóstwo kremów na przebarwienia i powiem jedno na mnie nie zadziałał żaden :shock: ale ja mam spore przebarwienia
z kwasem kojowym stosowałam krem z firmy neostrata,na wizażu miał dobre opinie mnie niestety nie pomógł

*Psychokotek 
Anisthea

Wysłany: 2012-06-12, 13:29   

jazzy, a masz namiar na sprawdzonego lekarza? ja trochę się boję iść do kogoś, kogo nie znam z polecenia (od kogoś znajomego, bo kosmetyczki polecają mi kilku różnych :/ )

*gabro 

Wysłany: 2012-06-12, 14:04   

Psychokotek napisał/a:
masz namiar na sprawdzonego lekarza?

Ja właśnie też nie znam żadnego, więc na razie się zastanawiam (poza tym nadal Alek jest ciągle na moim pokarmie, więc i tak na razie raczej nic nie zdziałam).

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego , czego pragnie.

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2012-06-12, 16:42   

no to zaczekaj aż przestaniesz karmić
ja robiłam sobie peeling tutaj http://www.aesthetic.com.pl/
korzystałam z grupona i byłam bardzo zadowolona
namawiali mnie na inny (whitening o ile dobrze pamiętam), który jest lepszy na przebarwienia
no i cosmelan podobno jest w tym znakomity ale już dużo droższy
nie wiem o jakim kalibrze przebarwień mówimy, ale z mniejszymi takie peeling ładnie sobie u mnie poradziły

*Psychokotek 
Anisthea

Wysłany: 2012-06-12, 21:47   

jazzy, u mnie raczej o blizny chodzi, niż o przebarwienia :/
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

gabro napisał/a:
Alek jest ciągle na moim pokarmie, więc i tak na razie raczej nic nie zdziałam
u mnie podobnie :/

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2012-06-12, 22:08   

no to Cosmelan chyba jest rozwiązaniem
daje spektakularne efekty, ale jest dość ekstremalny w działaniu

Dorothy 

Wysłany: 2017-09-20, 13:18   

Poczytajcie sobie tutaj https://www.zaufane-apteki.pl/ o olejkach Bio Oil. Są głównie reklamowane właśnie jako olejki na rozstępy, ale dobrze radzą sobie z przebarwieniami. Wiem, bo sama stosowałam.

Odpowiedz do tematu