Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy ustallić menu?
Autor Wiadomość
wojtek_paulina 

Wysłany: 2009-06-04, 18:49   

Mam takie pytanie, znajoma poradziła mi aby spisać z właścicielem umowę w której będzie konkretnie wyszczególnione jakie potrawy po kolei mają być podane oraz wszystkie przystawki i oczywiście cenę za to menu od osoby. Moja koleżanka była kelnerką w bardzo znanej restauracji gdzie organizuje się wesela i właściciel czasmi "dodawał" jakieś kwoty do ustalonej sumy niby za to albo za tamto, albo podczas wesela mylono potrawy i podawano coś innego niż wcześniej ustnie było ustalane.
My mamy jeszcze rok do wesela, ale chyba poproszę o sporządzenie takiej szczegółowej umowy. Co wy o tym myślicie? Też spisywałyście taki umowy czy obowiązywały was raczej ustne ustalenia?

26.06.2010. ;*

*555 

Wysłany: 2009-06-04, 20:07   

wojtek_paulina napisał/a:
Też spisywałyście taki umowy czy obowiązywały was raczej ustne ustalenia?

miałam na piśmie menu razem ze wszystkimi uwagami, spisane w momencie ustalania, czyli dzień przed weselem..
rzeczywiście, jedną z potraw zmieniono przypadkowo, ale kiedy tylko to stwierdzono dostałam zamówioną, a tę podana dodatkowo jako "gratis".. ;))

wojtek_paulina 

Wysłany: 2009-06-04, 20:10   

555, dzięki . Dobrze się podpytać wcześniej jak to wszystko ma wyglądać. Lepiej spisać taką umowę i mieć spokojną głowę, bo co na piśmie to nikt nie podważy a słów zawsze można się wyprzeć.

26.06.2010. ;*

*Duszka 

Wysłany: 2009-06-04, 21:10   

wojtek_paulina, my nie podpisywalismy w ogole umowy, a menu ustalilismy podczas ktorejs tam rozmowy, jak akurat byl kucharz na sali i spisalismy na kartce wyrwanej z kalendarza ;-)
Z tego co kojarze Myszka_D ma wyszczegolnione menu w informacji z sali (ustalane juz dla niej), nie wiem czy jest w umowie.

Blondi 
Bełchatów

Wysłany: 2009-06-04, 21:47   

my ustalamy menu miesiąc przed weselem...

mikka 

Wysłany: 2009-06-04, 22:31   

wojtek_paulina napisał/a:
Też spisywałyście taki umowy czy obowiązywały was raczej ustne ustalenia?

Ja spisąlm szczegołowe ustalenia dot. menu, pół roku wczesniej. I bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie. Żadnego dania mi nie pomylono.

wojtek_paulina 

Wysłany: 2009-06-05, 12:27   

mikka napisał/a:
Ja spisąlm szczegołowe ustalenia dot. menu, pół roku wczesniej. .

Mikka, a to sama przygotowałaś treść takiej umowy czy właściciel miał już taki formularz. Będę miała wesele tam gdzie Wy mieliście więc takie wskazówki byłyby dla mnie istotne. Wolę być na 100% pewna, że nikt nie poda mi czegoś czego nie zamawiałam i że ustalona cena za osobę nagle po weselu mi się nie podwyższy.

26.06.2010. ;*

*carrie 

Wysłany: 2010-03-22, 22:35   

Jako, że przebywamy w innym kraju pierwsze spotkanie dot. menu będzie miało miejsce w kwietniu (na niewiele ponad dwa miesiące przed ślubem).
Mam nadzieję, że resztę będziemy w stanie załatwić drogą mailową bliżej daty.
A jak to było/będzie u Was?

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-03-23, 08:30   

My ustalamy menu przy kolejnej wpłacie (30%) za salę...ostateczny termin mamy na miesiąc przed ale myślę, że my zrobimy to wcześniej gdyż tę wpłatę chcemy zrobić też wcześniej!!!!!

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

Karolka 

Wysłany: 2010-03-23, 15:38   

My ustalaliśmy menu na jakieś dwa tygodnie przed weselem przy kolejnej wpłacie (30%).

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2010-05-12, 14:20   

Menu zostało ustalone z właścicielami sali w zeszłym tygodniu i jestem bardzo zadowolona!

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

sulphur 

Wysłany: 2011-07-23, 23:52   

3 tygodnie przed

chilliwedding 
chilliwedding

Wysłany: 2017-03-02, 11:36   

Wesela i przyjęcia przygotowane przez Chilli Wedding są wspaniałymi wydarzeniami i na długo pozostają w pamięci zarówno Młodej Pary, jak i gości.

Chilli Wedding jest marką firmy Chilli Event. Od 2009 r. profesjonalnie zajmujemy się organizacją wszelkiego rodzaju eventów. Dbamy o każdy szczegół uroczystości, a nasze ciekawe pomysły, wieloletnie doświadczenie oraz sprawdzeni współpracownicy i podwykonawcy, sprawiają, że śluby i przyjęcia są wyjątkowe.

Możecie wybrać jedną z opcji, które przygotowaliśmy:

► kompleksową, zajmujemy się wtedy całościowym przygotowaniem zarówno ślubu jak i wesela.
► częściową, na spotkaniu, omawiamy kwestie, które chcielibyście zlecić nam do organizacji
► koordynacja ślubu , wesela – dbamy o to abyście w dniu ślubu nie musieli zajmować się sprawami organizacyjnymi

Zapraszamy do kontaktu! :-D
Katarzyna i Paweł Raczyńscy

Odpowiedz do tematu