Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stół wiejski
Autor Wiadomość
*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2011-09-24, 20:44   

carrie, i twarożek na tym Waszym Wiejskim stole był obłędny.... :buja w oblokach:

My ostatecznie "dostaliśmy" zawartość tego stołu w prezencie od wujka...wszystko było tak pyszne że po poprawinach nic nie zostało..... :-D :shock:

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

kristino 

Wysłany: 2012-12-06, 17:27   

Stół wiejski to fajna sprawa, zawsze przy takim stole stawia się "coś mocniejszego" - goście to lubią.

tred102 

Wysłany: 2013-01-07, 17:01   

my mieliśmy
piwo,
samogon,
kiełbaskę,
ogórki kiszone,
smalec,
chlebek,
pieczone mięso,
kołduny,
pierogi,
pasztet
a się spotkałam jeszcze z bigosikiem :obiad:

asterix35 

Wysłany: 2013-02-13, 01:43   

Witam.Stół dzisiaj wiejskim jest tylko z nazwy .Na stole muszą się znajdować wyroby tylko i wyłącznie domowej roboty zaczynając od chrzanu poprzez różnego rodzaju mięsa i wędliny na okowicie kończąc .Nie ma mowy na wyroby z masarni , żeby nie wiem jak to była dobra masarnia to zawsze masarnia ,fabryka .Wszystko musi zrobić rzeżnik wynajęty tylko na tę okazję i musi to być mistrz ,nie z papierem wydanym w fabryce rzeżników ale rzeżnik z ogromną wiedzą o wyrobie wędlin domowych .Chrzan musi być utarty ręcznie , chleb musi być upieczony 3- 5 dni wcześniej a okowita musi być wypsocona na profesjonalnym sprzęcie ze szkła lub miedzi ,z refluksem zwrotnym.Jeśli któryś z tych punktów się nie zgadza - chociaż jeden dajcie sobie spokój ze stołami dodatkowymi hucznie zwanymi wiejskimi .Ze względu na wykonywany zawód widziałem bardzo dużo stołów i możecie mi wierzyć że tylko z 10% - 20 % z nich można było być zadowolonym , reszta to pospolity syf sklepowy lub nawet marketowy maczany a nie wędzony ,bimber to zwykły spirytus z tak zwanego dobrego żródła z dodatkiem odrobiny drożdży piekarniczych tak dla zapachu i smaku na który szkoda 100 złotych nie mówiąc już o kwotach większych .I jeszcze jedno .Co znaczy zwrot - ze stołu wiejskiego wszystko znikneło w pierwszej kolejności ?to co ? tam było kilo boczku ,trzy pęta kiełbasy i słoik po drzemie ze smalcem ? NA STOLE WIEJSKIM NIE MA PRAWA NICZEGO BRAKOWAĆ , to co zostanie można rozdać ale do póki gra orkiestra STÓŁ MA BYĆ PEŁNY Amen
Ostatnio zmieniony przez asterix35 2013-02-13, 01:52, w całości zmieniany 2 razy  

*555 

Wysłany: 2013-02-13, 10:17   

asterix35 napisał/a:
.Co znaczy zwrot - ze stołu wiejskiego wszystko znikneło w pierwszej kolejności ?to co ? tam było kilo boczku ,trzy pęta kiełbasy i słoik po drzemie ze smalcem ? NA STOLE WIEJSKIM NIE MA PRAWA NICZEGO BRAKOWAĆ , to co zostanie można rozdać ale do póki gra orkiestra STÓŁ MA BYĆ PEŁNY Amen

całkiem do rzeczy to napisałeś ;)

*Anek 

Wysłany: 2013-02-14, 21:42   

asterix35 napisał/a:
drzemie

Ale kto drzemie? słoik czy smalec?

asterix35 

Wysłany: 2013-02-17, 05:09   

:-D :-D :-D :-D :-D smalec

Felicja 

Wysłany: 2013-03-13, 10:56   

Wszystko tez zależy od pory roku twojego wesela, bo w okresie letnim taki stół bym zastąpiła stołem pełnym owoców i dobrych lekkich deserów. 5 ciepłych posiłków w zupełności powinno wystarczyć.

olegroJd4 

Wysłany: 2014-01-17, 16:51   

Moim zdaniem stół wiejski to fajna sprawa. Na każdym weselu na jakim byłam wszyscy chwalili. Na moim również;)

Odpowiedz do tematu