Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub poza kościołem
Autor Wiadomość
Pinia 

Wysłany: 2007-05-06, 13:05   

Na pewno się da. Nie ma rzeczy nie możlwych. Zależy tylko jak bardzo nam zależy ;-) W ołtarzu w Łagiewnikach czy innych podobnych miejscach (np.w kapliczkach przykościelnych) nie powinno byc problemu, ale to jak zwykle zależy od człowieka na którego się trafi.

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2007-05-06, 13:07   

myślę raczej tutaj np o specjalnym przygotowanym miejscu, coś jakby kaplica na świeżym powietrzu...jak na amerykańskim filmach ;)

Pinia 

Wysłany: 2007-05-06, 13:10   

Ehhh wiem coś o takim marzeniu :roll: Nam się go spełnić nie udało. Ale jeżeli ksiądz uzna to miejsce za "godne" to powinno być ok.

jazzy 
Moderator

Wysłany: 2007-05-06, 15:39   

no ale to ksiądz czy biskup ma tak uznać?
proszę napiszcie coś więcej jeśli pamiętacie jaka jest kolejność tych formalności...

Alma_ 
Administrator

Wysłany: 2007-05-06, 16:11   

Ja słyszałam, że ktoś próbował zorganizować taki ślub na dziedzińcu Starego Folwarku, ale niestety się nie udalo. Może gdyby organizatorzy wesela w SF wydeptali ścieżki w jakimś okolicznym kościółku...? ;)

*Oli 

Wysłany: 2007-05-06, 16:15   

z tego co wiem, w Łagiewnikach przy ołtarzu, nie powinno być problemów..gdybyś chciała, gdzieś indziej, to raczej będzie z tym problem..wiem, że ksiądz musi to zgłosić do kurii..a z kurią to bywa różnie - jak dla nich to są fanaberie :-/

Karolka 

Wysłany: 2007-05-07, 01:23   

jazzy napisał/a:
myślę raczej tutaj np o specjalnym przygotowanym miejscu, coś jakby kaplica na świeżym powietrzu...jak na amerykańskim filmach

Co do tych amerykańskich filmów: moja kuzynka (wychowana w religii katoliciej) bardzo chciała mieć ślub na świeżym powietrzu, w ogrodzie Country Club, w którym miała wesele. Wszystko wyglądało pięknie, śliczny pałacyk, ładny duży ogród. Nie mogła znaleźć żadnego księdza, który by się na to zgodził! W końcu stwierdziła, że jej tak bardzo nie zależy... na ślubie katolickim i ślubu udzielił im pastor jakiegoś innego wyznania :-) Oczywiście na świeżym powietrzu :-)

Pinia 

Wysłany: 2007-05-07, 17:25   

Karolka napisał/a:
W końcu stwierdziła, że jej tak bardzo nie zależy... na ślubie katolickim i ślubu udzielił im pastor jakiegoś innego wyznania :-) Oczywiście na świeżym powietrzu :-)

No i super pomysł. Też przez chwilę myślałam o tym, ale my jednak jesteśmy całkowitymi ateistami i chyba postąpiłabym wbrew sobie.

Ale ogólnie, rzecz biorąc, jeżeli ten kościół katolicki nie zacznie się reformować i być bardziej elastyczny to niedługo wszyscy z niego uciekną.

Karolka 

Wysłany: 2007-05-08, 02:04   

Pinia, ostatnio dziewczynka z warsztatów młodzieżowych, które prowadzę opowiadała o kościele baptystów. Brzmiało tak fajnie, że gdyby nie miejsce i czas, to bym zapytała jak tam ślub wygląda :-D

Już widzę jak teściowa mnie przeklina :twisted:

*Duszka 

Wysłany: 2007-05-08, 12:06   

jazzy napisał/a:
no ale to ksiądz czy biskup ma tak uznać?
proszę napiszcie coś więcej jeśli pamiętacie jaka jest kolejność tych formalności...

Biskup ma tak uznac. I jak biskup da taka zgode to ksiadz nie ma juz nic do gadania.
Ale dokladnie krok po kroku to ja nie wiem, bo ze tak powiem temat malo mnie juz interesujacy, wiec nie przysluchiwalam sie az tak bardzo dokladnie.

*magdaa 

Wysłany: 2008-05-31, 22:27   

Cytat:
z tego co wiem, w Łagiewnikach przy ołtarzu, nie powinno być problemów...

Niestety są problemy :cry: My z narzeczonym wymarzyliśmy sobie ślub na świeżym powietrzu właśnie w Łagiewnikach i niestety przeor kategorycznie odmówił i zapewniał, że już w ogóle nie udzielają ślubów przy przykościelnym ołtarzu :cry: Przyczyny jakie podał: hałas z ulicy zakłóca przebieg mszy, no i niepewność pogody. Bardzo nas to zasmuciło, ale chyba już nic nie na się zrobić.

Oli, a kiedy rozmawiałaś z Ojcem na ten temat? Może jeszcze jest dla nas szansa...

*mls 
Gremlin

Wysłany: 2011-07-24, 10:19   

W Łodzi odbył się pierwszy ślub w Ogrodzie Botanicznym, pisał o tym express ilustrowany 09.07.2011 i tutaj też coś o tym wydarzeniu: http://lodz.naszemiasto.p...cznym-lodz.html

Odpowiedz do tematu