Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kośiół Podwyższenia Świętego Krzyża
Autor Wiadomość
izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2008-05-31, 21:06   Kośiół Podwyższenia Świętego Krzyża

Co sądzicie o tym kościele? Miał już ktoś z Was tam ślub lub będzie miał? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii.

Pusiak 
JulkoMama

Wysłany: 2008-06-03, 10:55   

Ja miałam tam ślub w 2005 roku i chrzciłam córeczkę w zeszłym roku :)
Kościółek super, z klimatem, nie za duży i nie za mały, bardzo piękny w środku :) Obydwie ceremonie prowadził ks. Wiesław Kamiński, bardzo miły i fajny. Odpuścił Nam nauki, mimo że Maciek nie miał papierka i teoretycznie powinien był je jednak odbyć :) Bardzo otwarty na Młodych, można się z nim w wielu sprawach dogadać. Kościół dekorują tamtejsze siostry, proboszcz nie zgadza się na firmy z zewnątrz. Ale dekoracje są cudowne i pewnie można zrobic więcej dekoracji, niż myśmy mieli, pewnie to kwestia dogadania się z innymi parami, które mają ślub tego dnia :)
Spory plac przed kościołem gwarantuje miejsce na nawet dwa pojazdy ślubne i miejsce dla gości składajacych życzenia, jeśli pada deszcz, to życzenia są pod chórem :) Organistka fajna, dobrze gra i śpiewa, otwarta na współpracę z innymi muzykami. Ogólnie wszystko na plus :)

Kilka zdjątek kościoła i Naszych dekoracji:
Bukiety, klęcznik i stalle

kościół

dekoraja ołtarza

dekoracja Naszych krzeseł

klęcznik od strony ołtarza

izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2008-06-03, 12:51   

Co do dekoracji to fakt, ksiądz też nam o tym mówił, że sami nie dekorujemy, żeby wszystkie młode pary miały tak samo. Ale jakiś czas temu byliśmy tam na ślubie znajomych i ta dekoracja zrobiona przez siostry wcale mi się nie podobała, ale myślę, że to kwestia dogadania.

Pusiak 
JulkoMama

Wysłany: 2008-06-03, 13:29   

Musicie się wszyscy wzajemnie dogadać, z siostrami i Parami Młodymi. W takiej sytuacji oczywiście prawie na pewno trzeba bedzie pójść na kompromis, i nikt nie bedzie w pełni zadowolony, no ale.... może bedziecie mieć szczęście i traficie na pary o podobnym guście :)

izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2008-06-03, 13:56   

Mamy właśnie taki plan, że jak będziemy w lipcu zanosić dokumenty do kościoła to poprosimy księdza o numery telefonów do pozostałych młodych, żeby się dogadać.

*jorkerka 

Wysłany: 2009-01-05, 12:24   

ja bylam tam na jednym slubie i bardzo mi sie podobalo. szczegolnie dekoracje yly ladne kwietniki z samych zywych kwiatow...
ale trzeba uwazac na ksiezy bo podobno nie wszyscy sa fajni

izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2009-01-05, 14:36   

My mieliśmy przyjemność rozmawiać z dwoma księżami z tej parafii podczas załatwiania swojego ślubu i powiem szczerze, że są naprawdę w porządku, co do pozostałych nie słyszałam żadnej złej opinii.

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2009-09-11, 19:19   

Odświeżam wątek...My bylismy u Księdza Pawła Zielinskiego....bardzo w porządku...
Ciekawa jestem jak jest tam z opłatami...organiście i kościelnemu oddzielnie się płaci???

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

*Kropek 

Wysłany: 2009-09-11, 19:54   

Dwa lata temu mielismy tam slub :-)
Placilismy tylko ksiedzu, organmiscie nie - u nas oprawa muzyczna byla z zewnatrz :-D

Slubu tez nam udzielal ksiadz z zewnatrz, ale papierki zalatwialismy z ksiedzem koscielnym i bylo niesamowicie milo, cieplo i bezproblemowo :-D

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2009-09-11, 20:15   

Kropek napisał/a:
Placilismy tylko ksiedzu, organmiscie nie - u nas oprawa muzyczna byla z zewnatrz

A no to inna sprawa....ciekawa jestem tych kosztów....Księdzu widzieliśmy jak para płaciła, która miała ślub w tym roku i było to 400zł....i czy temu organiście i kościelnemu też trzeba.....?????

If you love something, let it go. If it comes back - it's yours. If it doesn't- it never was.

*lusia24 
lusia24

Wysłany: 2009-09-11, 20:44   

katkrys, najlepiej będzie jak pójdziecie i się spytacie a przy okazji ustalcie najlepszą datę i godzinę. My nie płaciliśmy ponieważ znaliśmy księdza , organiście i kościelnemu też nie, myślę że jakby była taka opłata to byśmy musieli ją uiścić.
Parafia ta jest naprawdę przyjazna i nie powinniście mieć problemów, księża oczywiście biznesmeni ale "zdrowi" ;-)

izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2009-09-11, 22:04   

katkrys my płaciliśmy za ślub 350zł, kościelnemu nic, a organistce 80zł. Do tego mieliśmy poleconą skrzypaczkę od organistki, za którą zapłaciliśmy 100zł. :-)

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2009-09-11, 22:13   

lusia24, izunia_82, Dzięki...wiem, że szczegóły to będziemy ustalac z Księdzem pod koniec kwietnia ale chciałam wiedzieć tak "mniej więcej" dla ogólnej orientacji.... ;-) Bo do tej pory wiedziałam tylko o tej dekoracji robionej przez siostrę....

izunia_82 
mężatka

Wysłany: 2009-09-12, 18:58   

A, a za zapowiedzi mąż płacił 50zł, co jeszcze jak dla mnie koszt powiedzmy, że w normie, zwłaszcza, że ja w swojej parafii zapłaciłam75zł :shock: .

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2009-09-19, 01:18   

izunia_82, Dzięki....jakby się coś jeszcze przypomniało to ja chętnie przyjmę każdą wiedzę......... ;-)

*katkrys 
szalona zniesmaczona

Wysłany: 2011-04-10, 18:53   

Naprawdę jestem zadowolona ze sposobu w jaki zostaliśmy potraktowani jak i organizacji całego Ślubu oraz jego oprawy!!!
Ciekawa tylko jestem czy jakbyśmy trafili na innego Księdza to tez by tak było....
Do Księdza Pawła weszliśmy z "ulicy", nie znaliśmy go wcześniej, więc nie wiedzieliśmy czego się możemy po nim spodziewać....Okazał się wesołym, ciepłym i normalnym Księdzem a przede wszystkim bardzo dobrym Człowiekiem....
Pierwsza rzecz...zero pazerności...gdy przyszło płacić za Ślub powiedział szczerze że co łaska..do Kościelnego nam nie kazał iść, za dekorację Kościoła też nic nie płaciliśmy (ale swoją drogą my żadnych dodatkowych dekoracji nie chcieliśmy), zapowiedzi też co łaska...jedynie co musieliśmy iść do Organistki poinformować że będzie akompaniament....
Całe..."załatwianie" z Księdzem odbyło się na 4spotkaniach...Nie było problemu z organizacją szpaleru i bramek pod Ślubem, samochód ze schroniska też mógł wjechać pod sam budynek.....
Jak dla mnie Rewelacja...!!!

Odpowiedz do tematu